Samsung Galaxy S8 z ekranem UHD i podwójną kamerą

Choć Galaxy S7 jest na rynku stosunkowo niedawno, to producent już myśli nad następcą. Do sieci trafiły pierwsze szczegóły dotyczące Samsunga Galaxy S8, które wskazują, że urządzenie posiadać będzie ekran 4K oraz podwójną kamerę z tyłu.

Wprawdzie Galaxy S7 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki i do końca miesiąca liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczy 25 mln sztuk, to w świecie smartfonów urządzenia starzeją się bardzo często i chcąc być na topie, trzeba ciągle rozwijać swe produkty.Mimo, że obecny flagowiec dostępny jest zaledwie od kilku tygodni, Samsung już pracuje nad jego następcą. Do sieci wyciekło właśnie kilka plotek związanych z Galaxy S8, z których wynika, że produkt będzie jeszcze lepszy.

Przede wszystkim Samsung chce, by jego najnowszy smartfon był już w pełni dostosowany do współpracy z goglami VR, takimi jak nowy model Gear VR. Dlatego zamierza wyposażyć go w ekran 4K wyświetlający obraz w rozdzielczości 2160 x 3840 pikseli. Taki wyświetlacz z pewnością będzie pochłaniał dużą ilość energii, a to oznacza, że trzeba będzie wyposażyć smartfona w pojemną baterię.

Galaxy S8 będzie mieć nie tylko rewelacyjny obraz, ale i dużą wydajność. Zadba o to procesor Snapdragon 830, który będzie produkowany z wykorzystaniem procesu 10 nm FinFET, a więc będzie bardzo wydajny, a przy tym zadowoli się niewielką ilością energii. Kolejną nowością ma być podwójny moduł tylnej kamery, a plotki sugerują, że będzie to własna produkcja Samsunga, zaś podzespoły dostarczać ma Samsung Motors.

Nie wiadomo na razie, czy Galaxy S8 zachowa certyfikat IP68 oznaczający odporność na pył i wodę, ale to bardzo przydatna cecha, więc jest duża szansa na to, że producent zdecyduje się ją zatrzymać.

Źródło: Wccftech.comYou may also like...