Samsung Galaxy Watch 4 nie współpracuje z iPhonem

Jeśli planujesz zakup Galaxy Watch 4, a masz iPhone’a, to lepiej się zastanów. Nowy produkt Samsunga nie będzie współpracował z platformą iOS, a więc nie da się go sparować ze smartfonamni Apple.

Samsung zaprezentował wczoraj swe najnowsze smartwatche Galaxy Watch 4 oraz Watch 4 Classic. Sprzęt można już zamawiać w przedsprzedaży, ale lepiej się na tym poważnie zastanowić, szczególnie jeśli posiadacie smartfony z iOS.

Wiemy już, że zapowiedziane smartwatche wykorzystują nową wersję platformy Wear OS opracowaną przez Samsunga wspólnie z Google. Zasadniczo Wear OS jest kompatybilna z Androidem oraz iOS, ale nie w tym przypadku. Okazuje się bowiem, że ta wersja mobilnej platformy jest inna, a w rezultacie wprowadzonych zmian smartwatch nie wspiera systemu Apple. Nie będziemy więc mogli sparować go z iPhonem.

Jeśli więc posiadacie smartfona Apple i chcieliście kupić Galaxy Watch 4, to lepiej zrezygnujcie z tego pomysłu, gdyż nie skorzystacie z nowego sprzętu. Z iOS współpracuje natomiast poprzednia wersja Galaxy Watch, której ceny na polskim rynku zaczynają się od 699 zł.

Samsung zapewnił już, że starsze modele urządzeń z tej serii pozostaną kompatybilne z systemem Apple i będzie nadal je wspierał.

Decyzja producenta może być sporym zaskoczeniem, gdyż w ten sposób firma ogranicza sobie krąg odbiorców nowego sprzętu. Nie wiadomo jednak dlaczego koreańska marka tak postąpiła, gdyż niczego w tej sprawie nie wyjaśniła.

Galaxy Watch 4

Źródło

You may also like...