Nowa technologia Samsunga ułatwi robienie zakupów

Samsung Electronics zaprezentował nowe urządzenie dla handlu, które ułatwi składanie zamówień oraz dokonywanie płatności. Dzięki technologii Samsung Knox, zapewnia także odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Pandemia sprawiła, że coraz częściej korzystamy w sklepach z kas samoobsługowych oraz bezdotykowych płatności. To bezpieczniejsze, ale też znacznie wygodniejsze rozwiązanie, gdyż nie musimy stać w długiej kolejce ryzykując zakażenie. Nie trzeba też sięgać po portfel, ponieważ za dokonane zakupy możemy zapłacić kartą, ale również smartfonem lub smartwatchem.

Takich systemów sprzedaży pojawia się coraz więcej, zaś jeden z najnowszych zaprezentował właśnie Samsung Electronics. Koreańska marka pokazała nowoczesny kiosk przeznaczony dla sklepów, który oferuje wygodne składanie zamówień oraz płacenie za zakupy.

Kiosk dysponuje 24-calowym ekranem dotykowym, wyposażonym w certyfikowaną powłokę antybakteryjną, więc jest bezpieczny dla użytkowników. Do funkcjonowania nie potrzebuje też podłączenia do peceta, gdyż niezbędne mikroprocesory wbudowano w jego obudowę, więc jest całkowicie samodzielny.

Oferuje również szeroką gamę systemów płatności, obsługując najpopularniejsze karty płatnicze. Zainstalowano w nim także skanery kodów QR i paskowych, oraz WiFi. Ochronę płatności zapewniają natomiast trzy warstwy zabezpieczeń obsługiwane przez firmową technologię Samsung Knox.

Nowe kioski dostępne w kolorze biało-szarym, są oferowane w 12 krajach. Można z nich będzie wkrótce korzystać m.in., w Austrii, Hiszpanii, Szwecji, Francji, Wielkiej Brytanii, a także USA. W kolejnych miesiącach Samsung wprowadzi te urządzenia także na inne rynki. Firma nie wspomina na razie nic o Polsce, więc zapewne będziemy musieli poczekać nieco dłużej na możliwość korzystania z takiego sprzętu.

Samsung

Źródło

You may also like...