Samsung objaśnia działanie skanera tęczówki w Galaxy Note 7

Skaner tęczówki zastosowany w Galaxy Note 7 to prawdziwa nowość w sprzęcie Samsunga i być może wiele osób nie wie jak ten system działa. Producent przygotował więc instrukcję objaśniającą cały proces.

Technologie biometryczne stosowane w smartfonach opierały się dotychczas na odcisku palca, a nie jest to najlepsze zabezpieczenie, ponieważ łatwo je oszukać. W Galaxy Note 7 zastosowano więc znacznie lepszy skaner tęczówki.Nie każdy z użytkowników wie jak on działa, więc Samsung przygotował dokładne objaśnienie funkcjonowania tej technologii, które omawia każdy aspekt jej działania.

System najpierw dokonuje skanu tęczówki, a następnie zapisuje je w zaszyfrowanym kodzie, by skorzystać z niego za każdym razem, gdy użytkownik zechce odblokować sprzęt. Producent dodał również diodę LED pracującą w podczerwieni, aby zapobiec odbiciom światła w tęczówce, które mogłyby zakłócić przebieg sprawdzania.

Skaner tęczówki służy nie tylko do odblokowania smartfonu, ale też do ochrony danych. Firma przygotowała funkcję Secure Folder, gdzie możemy schować prywatne dokumenty, a dostaniemy się do nich dzięki skanowi tęczówki. Jest też Samsung Pass, czyli nowy system mobilnej bankowości, zapewniający dostęp do naszego konta również po sprawdzeniu tęczówki. Skaner nie działa jednak z okularami, o czym trzeba pamiętać.

Źródło: Samsung.comYou may also like...