Samsung planuje Galaxy S6 Mini?

W przeszłości Samsung wielokrotni wprowadzał do sprzedaży mniejsze warianty swych flagowych smartfonów. Choć tym razem jeszcze tego nie zrobił, to nie można wykluczyć, że wkrótce się to zmieni i będziemy mogli kupić Galaxy S6 Mini.

Stosowana od lat strategia Samsunga zakłada wprowadzenie do sprzedaży flagowego modelu, a następnie przygotowanie jego okrojonych wariantów, przygotowanych dla klientów, których nie stać na pierwowzór, a chcieliby mieć mocnego smartfona. Oczywiście wersje Mini, bowiem tak je nazywano, są okrojone w stosunku do oryginału, ale za to znacznie tańsze.

Być może wkrótce będzie można kupić także okrojony wariant Galaxy S6. Na razie wprawdzie Samsung nie ujawnił takich planów, jednakże wyręczył go w tym internetowy sklep LetsTango ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który na swej stronie umieścił kartę produktu przeznaczoną właśnie dla Galaxy S6 Mini.

Zobacz najtańsze smartfony

Wynika z niej, że mniejszy model Galaxy S6 będzie posiadał 4,6″ ekran Super AMOLED, sześciordzeniowy procesor 1,8 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci przeznaczonej na pliki. Tylny aparat będzie miał matrycę 15 Mpix, natomiast przedni 5 Mpix. Baterii, podobnie jak w modelu Galaxy S6 nie da się samodzielnie wymienić, a dodatkowo możemy liczyć na czytnik linii papilarnych oraz Androida 5.1 Lollipop.

Samsung na razie nie potwierdził, ale i nie zaprzeczył planom wprowadzenia na rynek tego modelu, więc może to oznaczać, że informacja zamieszczona przez sklep jest prawdziwa.

Źródło: Letstango.com

You may also like...