Samsung wprowadzi podwójne aparaty do tańszych smartfonów

Wielu producentów przyzwyczaiło się już i stale instaluje podwójne aparaty nawet w tańszych modelach. Samsung także chce podążać w tym kierunku i zamierza wykorzystać w tym celu sensor ISOCELL Dual oraz odpowiednie oprogramowanie.

Podwójne aparaty stały się już niemal standardowym wyposażeniem nowoczesnych smartfonów. Najczęściej można je spotkać w chińskim sprzęcie jako aparaty główne. Coraz częściej pojawiają się także jako aparaty przednie, znacznie podnosząc jakość wykonywanych zdjęć.

Samsung dotąd ograniczał zastosowanie tej technologii tylko do modeli flagowych. Firma doskonale jednak zdaje sobie sprawę, że czyniąc tak zostaje za konkurencją w segmencie urządzeń ze średniej półki. Dlatego zamierza zacząć wyposażać swe tańsze modele w zupełnie sensor ISOCELL Dual oraz odpowiednie oprogramowanie. Dzięki temu smartfony nie tylko będą oferować tak popularny obecnie efekt bokeh, ale również poprawi się jakość zdjęć przy słabym oświetleniu.

Samsung w zasadzie przygotował dwa zupełnie nowe sensory ISOCELL Dual. Pierwszy z nich składa się z 13 MP oraz 5 MP sensorów obrazu, wzbogaconych o algorytm ponownego ustawienia ostrości, niezbędny dla uzyskania efektu bokeh. Drugi natomiast posiada dwa 8 MP sensory z algorytmem LLS do robienia zdjęć przy słabym oświetleniu.

Samsung nie zdradził na razie kiedy nowe sensory trafią na rynek i w jakich modelach będzie je można znaleźć.

podwójne aparaty

Źródło: Slashgear.com

You may also like...