Samsung pokazał 110-calowy telewizor do kina domowego

Samsung zaprezentował właśnie swój najnowszy 110-calowy telewizor MicroLED TV. Produkt trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jeszcze parę lat temu chcąc stworzyć kino domowe, należało zaopatrzyć się w dobry projektor. Telewizory o dużych przekątnych byłby zbyt drogie, więc projektor był po prostu bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, mimo nieco gorszej jakości obrazu. Teraz jednak technologia poszła do przodu i producenci zaczynają oferować coraz większe telewizory, które dla osób o grubych portfelach dbających o jakość obrazu, mogą stanowić lepszą alternatywę.

Taką alternatywą może być również najnowszy 110-calowy telewizor MicroLED TV, którego Samsung właśnie zapowiedział. Jest to imponująca prezentacja najnowszych osiągnięć w dziedzinie elektroniki użytkowej, poczynionych na przestrzeni ostatnich lat. Już sam wygląd sprzętu robi ogromne wrażenie, gdyż ekran jest całkowicie bezramkowy. Proporcje ekranu do obudowy w przypadku tego modelu wynoszą bowiem aż 99,9 procent, dzięki czemu wygląda jak zawieszony w powietrzu.

Nowoczesny design i świetna jakość obrazu

Producent zastosował tu również Micro AI Processor umożliwiający wyświetlanie wideo 4K HDR z jasnym, nasyconym oraz realistycznym obrazem. Wykorzystany w tym sprzęcie panel wyświetla 8 mln pikseli i pokrywa 100-procentowy gamut kolorów palety DCI oraz Adobe RGB.

Koncern zadbał nie tylko o jakość obrazu, ale również dźwięku. Zastosowano tu system Majestic Sound System dostarczający 5.1-kanałowy dźwięk bez zewnętrznych głośników. System dźwiękowy zawiera również technologię Object Tracking Sound Pro. Jest to rozwiązanie identyfikujące poruszające się na filmie obiekty i emitujące dźwięk w taki sposób, że śledzi on ich ruch.

MicroLED TV

Ekran jest bardzo duży, więc świetnie nadaje się do kina domowego i oglądania filmów w rodzinnym gronie. Ale jeśli członkowie rodziny zapragną w tym samym czasie oglądać różne treści, to nie ma żadnego problemu. W specjalnym trybie split-screen, można podzielić powierzchnię telewizora na cztery części i w każdej z nich oglądać co innego.

MicroLED TV wykorzystuje materiały nieorganiczne, więc jego żywotność jest bardzo duża. Producent szacuje ją na około 100 000 godzin, co daje ponad 11 lat korzystania ze sprzętu.

MicroLED TV

MicroLED TV pojawi się w sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku, choć na razie nie wiemy ile będzie kosztował. Cenę powinniśmy jednak poznać już na początku stycznia, gdyż Samsung planuje zaprezentować swój najnowszy sprzęt podczas targów CES 2021.

Źródło

You may also like...