Samsung pokazał Galaxy A8 (2016)

Od kilku miesięcy w sieci krążyły plotki sugerujące, iż Samsung planuje wprowadzić na rynek Galaxy A8 (2016), odświeżoną wersję jednego ze swych modeli. Producent wreszcie zdecydował się oficjalnie ją zaprezentować.

Galaxy A8 (2016) nie jest tak dużą tajemnicą, niedawno mogliśmy go zobaczyć w kilku benchmarkach, a informacje na jego temat ujawniały też bazy danych organizacji certyfikujących urządzenia mobilne, ale dobrze jest poznać oficjalną specyfikację produktu.W zakresie wzornictwa Samsung nie wprowadził w nim żadnych istotnych zmian. Smartfon wygląda tak samo jak poprzednik i nadal posiada metalową obudowę. Nowością jest natomiast system Always on Display, który nieustannie wyświetla informacje na części wyświetlacza, nawet gdy jest on zgaszony. To rozwiązanie znamy z Galaxy S7.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to mamy tu 5,7″ ekran Full HD oraz procesor Exynos 7420 połączony z 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci użytkowej. Galaxy A8 (2016) posiada również 16 Mpix tylny aparat, zaś przedni wyposażono w sensor 8 Mpix. Urządzenie ma także czytnik linii papilarnych, 3500 mAh baterię i wspiera system płatności Samsung Pay.

Galaxy A8 (2016) od dziś można w Korei Południowej zamawiać w przedsprzedaży. Produkt kosztuje tam 580 dolarów. Samsung na razie nie ujawnił kiedy ten model trafi także na inne rynki.

Źródło: Androidauthority.comYou may also like...