Samsung pracuje nad okularami z rzeczywistością rozszerzoną

Najnowszy patent Samsunga sugeruje, że koncern pracuje nad produktem zupełnie innym od dotychczasowego portfolio. Są to okulary AR wzbogacone o nową technologię.

Producenci smartfonów już od lat wykorzystują rzeczywistość rozszerzoną i robią to na różne sposoby. Najczęściej stosuje się je w rozrywce, a najbardziej znanym przykładem jej wykorzystania jest gra Pokemon Go.

Samsung planuje jednak wykorzystać tę technologię także poza urządzeniami mobilnymi. W Amerykańskim Urzędzie Patentowym odkryto bowiem patent koreańskiego giganta, opisujący okulary AR. Nowe urządzenie nie przypomina w niczym gogli Gear VR, lecz wygląda jak typowe okulary.

Wyposażono je w wyświetlacze, które automatycznie aktywują się, gdy użytkownik zakłada okulary. Znajdujące się w polu widzenia niewielkie wyświetlacze, będą nakładały cyfrowe obiekty na prawdziwy widok, oferując w ten sposób zupełnie nowe możliwości. Patent nie wyjaśnia jakie to możliwości. Ale sądząc po zastosowaniach technologii AR w nowoczesnych smartfonach, można oczekiwać podobnej funkcjonalności. Niewątpliwie najbardziej sprawdziłyby się jako nawigacja GPS, ale mogłoby też dostarczać informacji o promocjach w mijanych sklepach.

Naturalnie jest to tylko patent, więc nie ma pewności, że Samsung zdecyduje się przekształcić pomysł w realny produkt. Wiele zależy jednak od tego jak dużą popularność zdobędzie technologii rzeczywistości rozszerzonej. Koncern woli bowiem najpierw sprawdzić jak konsumenci podchodzą do nowego rozwiązania, zanim zainwestuje w produkcję nowego gadżetu.

okulary AR

Źródło: Patentlyapple.com

You may also like...