Samsung pracuje nad własną kryptowalutą

Koreański producent smartfonów zamierza stworzyć własną kryptowalutę. Będzie się nazywała Samsung Coin i ma być wymienialna podobnie jak Bitcoin oraz Ethereum.

Odkąd kurs Bitcoina nie bile kolejnych rekordów, popularność kryptowalut w ostatnim czasie mocno spadła. Nie oznacza to jednak, że wszyscy zapomnieli o cyfrowych środkach płatniczych. Wręcz przeciwnie, co jakiś czas słyszmy bowiem o planach stworzenia kolejnego rodzaju kryptowaluty. Właśnie dowiedzieliśmy się, że chcą ją mieć również Samsumg.

Według CoinDesk Korea, koreański gigant buduje framework dla swej własnej kryptowaluty, która ma się nazywać Samsung Coin. Początkowo handel nią będzie zablokowany, jednak po pewnym czasie będzie otwarty dla wszystkich. Waluta projektowana jest bowiem z myślą o jej możliwości jej wymiany, tak jak w przypadku Bitcoinów oraz Ethereum.

Media powołując się na anonimowe źródła zbliżone do koncernu twierdzą, że Samsung powołał do życia specjalny zespół inżynierów. Powierzono mu badania oraz rozwój sieci blockchain, przeznaczonej do obsługi nowej kryptowaluty. A także opracowanie usług, w których będzie ją można wykorzystać.

Koncern bardzo poważnie myśli nad nowym projektem, gdyż zainwestował właśnie 2,9 mln dolarów we francuską firmę Ledger. Jest to przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją sprzętowych portfeli kryptowalut. Ledger potwierdza dofinansowanie, lecz nie chce zdradzić żadnych szczegółów umowy z koreańskim koncernem.

Nie wiemy jeszcze dokładnie kiedy Samsung Coin będzie miał swą oficjalną premierę, ale miejmy nadzieję, że wkrótce poznamy więcej szczegółów.

Samsung Coin

Źródło: Coindesk.com

You may also like...