Samsung przekłada chińską premierę Galaxy Fold

Problemy związane z wyświetlaczem spowodowały przełożenie chińskiej premiery nowego flagowca Galaxy Fold. Urządzenie miało zadebiutować w tym kraju już w środę.

Od kilku dni słyszymy o poważnych problemach technicznych najnowszego flagowca Samsunga jakim jest Galaxy Fold. Pierwsze recenzje ujawniły bowiem spore niedoskonałości urządzenia związane z jego wyświetlaczem. Wiele osób uważa, że producent za bardzo pospieszył się z wprowadzeniem nowego produktu na rynek. Nie poświęcił bowiem zbyt dużej uwagi do należytego przetestowania urządzenia, więc szybko ujawniły się problemy.

Coś w tym musi być, gdyż jak donoszą media, koreański koncern zdecydował o przełożeniu na później chińskiej premiery nowego produktu. Galaxy Fold miał zadebiutować w Państwie Środka już w najbliższą środę, ale wiemy już, że prezentacje nie odbędą się w planowanym terminie. Co ciekawe odwołano aż dwa zaplanowane wydarzenia.

Koncern nie wyjaśnia oficjalnego powodu odwołania prezentacji. Przedstawiciele firmy twierdzą jedynie, że wystąpiły problemy z miejscem, w którym miał odbyć się pokaz urządzenia. Odwołanie aż dwóch eventów jest jednak mocno podejrzane. Nieoficjalnie mówi się, że koncern potrzebuje więcej czasu by wprowadzić zmiany rozwiązujące problem z wyświetlaczem.

Co ciekawe, inne źródła twierdzą również, że Samsung wstrzymał szkolenie swych pracowników w zakresie prezentacji możliwości nowego smartfona. Sklepy nie dostaną natomiast próbek sprzętu, dopóki szkolenie nie zostanie w pełni zakończone. To oznacza, że rynkowa premiera smartfona prawdopodobnie również się opóźni, choć nie wiemy jak bardzo.

Nie da się ukryć, że Galaxy Fold stanowi dla koncernu spory problem. Urządzenie kosztujące 2000 euro, które miało być prawdziwą rewolucją na rynku sprzętu mobilnego, na razie sprawia duże kłopoty. Dla koncernu jest to niewątpliwie ogromny problem wizerunkowy, z którym będzie musiał sobie jak najszybciej poradzić.

Galaxy Fold

Źródło: Tech.sina.com.cn

You may also like...