Samsung przestaje dostarczać ekrany Apple

Nie każdy wie, że smartfony iPhone, to w dużej części Samsung, z naklejonym logo nadgryzionego jabłka, ponieważ Koreańczycy produkują ekrany, pamięci i parę innych podzespołów.

A przynajmniej produkowali do tej pory, bo jak donosi The Korea Times, Samsung zamierza poważnie ograniczyć współpracę z Apple w zakresie wyświetlaczy, ponieważ ten biznes nie przynosi już tak dużych zysków jak dotychczas.Od przyszłego roku koreański koncern przestanie dostarczać ekrany do iPhone’ów oraz iPadów. Jak powiedział gazecie anonimowy przedstawiciel Samsuga, koncern nie jest już w stanie dostarczać Apple paneli z tak dużym rabatem, dlatego już teraz ograniczono dostawy, a od przyszłego roku zostaną one całkowicie wstrzymane.

Czy ten ruch będzie dla Samsunga kosztowny? Niekoniecznie. W końcu koncern jest największym dostawcą paneli LCD na świecie i jego produkty znajdziemy w niemal każdym sprzęcie z wyświetlaczem. Przedstawiciele koncernu już zapowiedzieli, że Samsung Display otrzyma zwiększone zamówienia na panele od Samsung Electronics, a ponadto Amazon chce zamawiać więcej ekranów ze względu na wzrost popytu na tablety.

To powinno całkowicie zrekompensować zakończenie współpracy z Apple, a przynajmniej można tak założyć. Trzeba jednak przyznać, że Samsung koncernowi z Cupertino dostarczał dotychczas gigantyczne ilości paneli, tylko w pierwszej połowie bieżącego roku było ich 15 milionów.

Apple na zakończeniu współpracy też nie powinien ucierpieć. Firma już od jakiegoś czasu współpracuje z LG Display oraz japońskim gigantem Sharpem.

Źródło: Koreatimes.co.kr

You may also like...