Samsung schowa kamerę w wyświetlaczu smartfona

Samsung wpadł na pomysł jak usunąć wcięcie w wyświetlaczu, w którym znajdują się sensory oraz przednia kamera. Firma opatentowała więc koncepcję kamery wybudowanej bezpośrednio w ekran.

Producenci smartfonów dążą do tego, by maksymalnie odchudzić ramki otaczające wyświetlacz. O ile jednak bez problemu da się to zrobić z bocznymi i dolną, to górna stanowi poważny problem. Znajdują się w niej bowiem sensory, głośnik oraz przednia kamera, których nie można się pozbyć.

Apple zdecydowało się więc na wcięcie w wyświetlaczu, zastosowane w modelu iPhone X, które nie wygląda jednak zbyt estetycznie. Samsung ma jednak zupełnie inny pomysł i jego koncepcja prezentuje się znacznie lepiej. Koreański koncern opatentował bowiem pomysł na ekran z wbudowaną kamerą.

Zamiast robić wcięcie w ekranie, firma uznała, że lepszym rozwiązaniem będzie zrobienie w wyświetlaczu niewielkich otworów, przeznaczonych na różne elementy. W teorii pozwoliłoby to ukryć akcesoria bezpośrednio w wyświetlaczu, który mógłby dzięki temu zajmować cały przedni panel.

Warto dodać, że jest to tylko patent, który powstał w 2016 roku. Nie wiadomo więc czy Samsung planuje wdrożyć ten pomysł do produkcji, ale wszystko to zależy od obecnych możliwości technologicznych.

Samsung

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...