Samsung uczy jak wykryć uszkodzenia matryc w telewizorach OLED

Samsung przygotował instruktażowe wideo, dzięki którym właściciele telewizorów OLED mogą wykryć uszkodzenia matryc. Chodzi tu głównie o wypalony obraz.

Nie jest żadną tajemnicą, że współczesne telewizory są bardzo dalekie od doskonałości. A największym problemem jest wypalanie się obrazu w ich matrycach. Jeśli wyświetlany jest statyczny obraz, wówczas jego elementy wypalą się w matrycy na stałe. Staną się potem widoczne podczas korzystania ze sprzętu i będą przeszkadzały w oglądaniu filmów.

Wprawdzie producenci stosują różne zabezpieczenia, ale pozwoliły jedynie zmniejszyć skalę problemu. Nie udało się go wyeliminować całkowicie, więc użytkownicy wciąż muszą uważać na uszkodzenia. Problem nasilił się jednak dużo bardziej po pojawieniu się na rynku telewizorów OLED. Okazuje się bowiem, że tego typu technologia jest zdecydowanie bardziej podatna na uszkodzenia. Konsumenci z tego powodu zwyczajnie boją się kupować taki sprzęt.

Samsung wyciągnął do klientów pomocną dłoń i przygotował instruktaż objaśniający w jaki sposób szukać wypaleń ekranu. Zamieszczone na YouTube wideo, zawiera 10 sekundowy test. Pozwala nam sprawdzić czy matryca naszego odbiornika nie jest uszkodzona. Musimy jedynie uruchomić film na telewizorze, by w ten sposób przetestować posiadany sprzęt.

Jeśli posiadacie w domu telewizor OLED, na który wydaliście zapewne niemałe pieniądze, warto dokonać jego sprawdzenia. Będzie to wówczas podstawą do wymiany odbiornika na sprawny egzemplarz.

telewizorów OLED

Źródło

You may also like...