Samsung wskrzesi Galaxy Note 7

Najnowsze doniesienia z Korei Południowej wskazują, że Galaxy Note 7 nie został całkowicie uśmiercony. Samsung zamierza go bowiem wskrzesić i sprzedawać jako fabrycznie odświeżany.

Wpadka z Galaxy Note 7 kosztowała Samsunga kilka miliardów dolarów i sprawiła, że producentowi zostało ponad 3 mln wyprodukowanych smartfonów, z którymi nie bardzo wiadomo co zrobić.Wprawdzie początkowo pojawiły się plotki, że urządzenia zostaną zutylizowane, ale w końcu ich produkcja kosztowała ponad miliard dolarów, więc wyrzucenie takich pieniędzy do śmietnika byłoby dużym marnotrawstwem. Samsung nie zamierza ich tracić i planuje ponownie wprowadzić Galaxy Note 7 do sprzedaży.

Najnowsze doniesienia mówią, że telefon będzie oferowany jako fabrycznie odświeżany, oczywiście po uprzedniej wymianie baterii na w pełni bezpieczną. Zamiast 3500 mAh akumulatora, który ten model miał pierwotnie, otrzyma on baterie o pojemności 3000 lub 3200 mAh. Nie wiadomo jednak kto będzie ich dostawcą, ale mniejsza pojemność z pewnością znacznie skróci czas pracy sprzętu.

Na razie będzie go można kupić w Wietnamie oraz Indiach, ale jeśli pomysł się sprawdzi, być może trafi też na inne rynki. Samsung skończy wymianę baterii w maju, więc Galaxy Note 7 będzie można ponownie kupić w już od czerwca. Firmie zostało 2,5 mln urządzeń, ale nie wiemy czy wszystkie trafią do sprzedaży.

Aktualizacja: Samsung India dementuje doniesienia o planach sprzedaży fabrycznie odświeżanej wersji Galaxy Note 7. Nie wiadomo natomiast, czy urządzenie będzie sprzedawane w Wietnamie.

Źródło: Hankyung.com

You may also like...