Samsung zachęca do wsparcia Tizena

Opracowana przez programistów Samsunga platforma Tizen, nie cieszy się na razie zbyt dużą popularnością ze względu na brak interesujących aplikacji. Koncern zachęca więc wszystkich twórców, oferując im pieniądze za wspieranie systemu.

O popularności platformy mobilnej decyduje ilość dostępnego na nią oprogramowania. Tymczasem w przypadku Tizena, który dla Samsunga ma być próbą uniezależnienia się od Androida, nie jest w tej kwestii najlepiej.Twórcy aplikacji nie kwapią się do wspierania tej platformy doskonale wiedząc, że ze względu na małą jej popularność, nie zarobią wiele na swej pracy. Samsung również to rozumie, dlatego przygotował dla firm zachętę, która ma ich nakłonić do produkcji aplikacji dla Tizena. Tą zachętą są oczywiście pieniądze. Koreański gigant przygotował co miesiąc milion dolarów, które trafią do deweloperów.

Nowy program wsparcia ruszy w lutym przyszłego roku i będzie działał do października. Może w nim uczestniczyć każda firma, a każdego miesiąca, 100 najchętniej pobieranych aplikacji z Tizen Store, zostanie nagrodzonych kwotą 10 tysięcy dolarów.

Źródło: Samsung.comYou may also like...