Samsung zapowiada funkcję Smart Glow

W niemal wszystkich smartfonach dostępnych na rynku, instalowana jest dioda LED. Służy do powiadomień o otrzymanym SMS’ie, emailu, komunikatach z aplikacji itp. Przyszłe smartfony Samsunga zostaną jej pozbawione, gdyż producent chce ją zastąpić funkcją Smart Glow.

Samsung przestawił właśnie pomysł na zupełnie nowy element wyposażenia smartfonów. Niebawem zastąpi typową diodę LED informującą o otrzymanych powiadomieniach.

Nowa opcja nazywa się Smart Glow i jest to pierścień otaczający obiektyw tylnej kamery. Będzie emitował kolorowe światło, informując nas o powiadomieniach wysyłanych przez aplikacje, czy też otrzymanej wiadomości tekstowej. To nie jedyna funkcja tego gadżetu, gdyż dodatkowo poinformuje o wyczerpującej się baterii i konieczności jej ładowania.

Na tym się zastosowanie Smart Glow nie kończy. Samsung chce bowiem wykorzystać tę nowinkę techniczną także podczas robienia selfie przy pomocy tylnej kamery. Jak wiadomo selfie robi się przednią kamerą, aby widzieć swą twarz na wyświetlaczu. Przednie kamery z reguły mają jednak niską rozdzielczość, więc Samsung chce, by użytkownicy wykorzystywali tylną kamerę ze znacznie lepszym sensorem. Dzięki pomocy Smart Glow będzie to możliwe, gdyż w momencie gdy obiektyw wykryje twarz, pierścień zacznie się świecić i w ciągu kilku sekund automatycznie zostanie wykonane zdjęcie.

Smart Glow nie jest tylko pomysłem, gdyż Samsung planuje zastosować ten system w nadchodzącym modelu Galaxy J2 (2016), który już niebawem pojawi się w Indiach. Nie można też wykluczyć, że otrzyma go także Galaxy Note 7.

Smart Glow

Źródło: Galaxyclub.nl

You may also like...