Samsung zaprezentował najnowszą linię telewizorów SUHD 2016

Podczas targów CES 2016 Samsung Electronics zaprezentował najnowszą linię telewizorów klasy SUHD z serii 2016, rozpoczynając kolejną dekadę swojej obecności jako globalnego lidera w dziedzinie Smart TV.

Dzięki zastosowaniu technologii Quantum Dot telewizory Samsung SUHD z serii 2016 zapewniają niezrównaną jakość obrazu. Są pierwszymi na świecie bezramkowymi, zakrzywionymi telewizorami, których konstrukcja pięknie prezentuje się z każdej strony. Jednocześnie oferują jeszcze bardziej inteligentny interfejs użytkownika, który ułatwia dostęp do wszystkich treści z jednego miejsca. Co ważne, cała linia SUHD 2016 obsługuje technologię Internetu Rzeczy (IoT), dzięki czemu sam odbiornik może pełnić rolę urządzenia sterującego dla całego inteligentnego domu.

Samsung SUHD z technologią Quantum Dot: bezkonkurencyjna jakość obrazu

Telewizory Samsung SUHD z serii 2016 zostały wyposażone w jedyny na świecie bezkadmowy, 10-bitowy wyświetlacz Quantum Dot. Oferuje on najbardziej realistyczną jakość obrazu spośród telewizorów Samsung, z niezwykłym poziomem jasności, kontrastu i wyjątkowo realistycznym odwzorowaniem kolorów.

Jak wynika z badania konsumenckiego* przeprowadzonego ostatnio w Stanach Zjednoczonych, zdecydowana większość Amerykanów ogląda telewizję z włączonym oświetleniem pokoju (86% w dzień powszedni, 85% w weekendy), a tylko niewielka liczba ankietowanych twierdzi, że ogląda telewizję w całkowitej ciemności (14% w dni powszednie i 15% w weekendy). Firma Samsung zaprojektowała swoje nowe telewizory SUHD pod kątem zapewnienia optymalnej jakości obrazu, niezależnie od warunków oświetlenia.

W tym roku wszystkie telewizory SUHD firmy Samsung zostały wyposażone w nowatorską funkcję HDR (przy jasności minimum 1000 nitów), pozwalającą na podniesienie poziomu kontrastu i dynamiki barwowej. Ponadto nowa technologia Ultra Black znacznie redukuje odbicia światła, dodatkowo poprawiając jakość obrazu poprzez zminimalizowanie odblasków. Technologia Ultra Black jest oparta na rozwiązaniach inspirowanych przyrodą – absorpcja światła naturalnego następuje w ten sam sposób, jaki można podpatrzeć w oku ćmy (dzięki specyficznej budowie oka, ćma jest w stanie lepiej widzieć w nocy).

Konstrukcja 360 zapewniająca niezrównane wrażenie otoczenia obrazem

Cztery lata po wprowadzeniu pierwszego na świecie zakrzywionego telewizora firma Samsung zaprojektowała pierwszy zakrzywiony telewizor bezramkowy – KS9500 SUHD TV – który oferuje użytkownikom jeszcze bardziej realistyczne wrażenia.

Dzięki eliminacji ramki uwaga widza skupia się wyłącznie na tym, co najważniejsze, czyli wyświetlanych na ekranie treściach. Samsung stara się wyeliminować wszystkie zbędne elementy. Innym przykładem jest usunięcie śrub z tyłu telewizora, tak aby stworzyć pełen elegancji produkt, którego piękno można docenić z każdej strony.

Zobacz najtańsze telewizory

Łatwiejszy dostęp do ulubionej rozrywki

Bazujące na systemie operacyjnym Tizen inteligentne telewizory Samsung z serii 2016 zapewniają użytkownikom niezwykle łatwy dostęp do ulubionych treści i usług, takich jak programy telewizyjne, filmy, gry i informacje.

Nowy Smart Hub. Interfejs Smart Hub 2016 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu użytkownikom łatwego dostępu do wszystkich ulubionych treści z jednego miejsca. Telewizja na żywo, treści OTT, gry, a nawet menu, które pojawia się na ekranie głównym Smart TV umożliwiają użytkownikom uzyskanie dostępu do ulubionych programów natychmiast po włączeniu telewizora.
Pilot Samsung Smart Control. Nowy interfejs Smart TV eliminuje konieczność żonglowania wieloma pilotami. Samsung Smart TV automatycznie rozpoznaje typ dekodera, konsoli do gier lub systemu kina domowego, który został podłączony do telewizora. Pozwala to użytkownikom na kontrolę urządzeń zewnętrznych z poziomu pilota Smart Control bez konieczności przeprowadzenia osobnej konfiguracji.
Gry bez konsoli. Użytkownicy mogą cieszyć się najbardziej realistycznymi wrażeniami w grach na dużym ekranie bez konieczności korzystania z konsoli. Ponad 500 gier strumieniowanych i gier do pobrania – tak imponująca jest oferta gier dostępnych na telewizorach Samsung Smart TV 2016. Warto wspomnieć też o nowych propozycjach w PlayStation Now takich jak choćby Assassin’s Creed III, Batman: Arkham Origins, The LEGO Movie oraz wiele innych.

Usługa EXTRA. Po naciśnięciu przycisku EXTRA na pilocie Samsung Smart Control na ekranie natychmiast pojawią się informacje związane z daną pozycją. Użytkownicy mogą zobaczyć profile i statystyki zawodników w czasie imprez sportowych, informacje na temat obsady ulubionych programów telewizyjnych oraz wiele innych.
Smart View. Mobilna aplikacja Samsung Smart View pozwala użytkownikom udostępniać swoje ulubione treści innym członkom rodziny. Udoskonalona wersja aplikacji Smart View jest już dostępna nie tylko na Samsung Galaxy, lecz także na innych urządzeniach z systemem Android oraz iOS i na komputerach osobistych PC z systemem Windows. Popularne aplikacje i strony internetowe, w tym AccuWeather, Crackle, iHeartRadio, M-GO, Plex, Pluto.TV, UFC, Vimeo, YuppTV i wiele innych, także obsługują funkcję Smart View. Użytkownicy mogą więc wygodnie korzystać z aplikacji i serwisów, które najbardziej lubią.
Lepszy dostęp do treści. Strumieniowe przesyłanie filmów i programów telewizyjnych w formacie UHD od takich dostawców jak Amazon, M-GO i Netflix oraz dostęp do aplikacji takich jak YouTube są teraz jeszcze łatwiejsze. W celu uzyskania dostępu do filmów w formacie UHD z HDR użytkownicy mogą również podłączyć nowy odtwarzacz Ultra HD Blu-ray firmy Samsung przez gniazdo HDMI (2.0a).
Telewizor jako urządzenie sterujące dla całego inteligentnego domu

Wszystkie telewizory SUHD z serii 2016 obsługują technologię Internetu Rzeczy opracowaną przez firmę Samsung wraz z platformą SmartThings. Telewizor SUHD może połączyć się z ponad 200 kompatybilnymi urządzeniami SmartThings i sterować ich pracą (np. zobaczyć, kto dzwoni do drzwi, zamknąć drzwi lub wyłączyć oświetlenie w pomieszczeniu) – wszystkie te funkcje dostępne są z poziomu telewizora.

Nowa funkcja zwiększa również możliwości korzystania z rozrywki. Umożliwia użytkownikom zaprogramowanie procedury, która uaktywni odpowiednie ustawienia obrazu dla filmu, a także włączy soundbar i układ dźwięku przestrzennego podczas oglądania telewizji. Sprawia tym samym, że używane w odniesieniu do telewizorów słowo „inteligentny” nabiera nowego znaczenia. W celu zapewnienia pełnej obsługi połączeń z kompatybilnymi urządzeniami SmartThings wymagane jest użycie adaptera USB SmartThings Extend.

Pierwszy odtwarzacz Blu-ray Ultra HD firmy Samsung

Firma Samsung zaprezentowała również swój pierwszy odtwarzacz Blu-ray Ultra HD, UBD-K8500. Jest on kompatybilny z technologią HDR oraz oferuje czterokrotnie większą rozdzielczość i 64 razy bardziej szczegółowe odwzorowanie kolorów niż w przypadku tradycyjnego odtwarzacza Blu-ray. Urządzenie ma elegancki design o zakrzywionym kształcie.

Po podłączeniu do telewizora Samsung SUHD z technologią Quantum Dot nowy odtwarzacz Blu-ray UHD zapewnia niespotykany dotąd w warunkach domowych poziom jakości obrazu. Zastosowana w urządzeniu funkcja upscalingu poprawia jakość obrazu na standardowych płytach Blu-ray i DVD. Użytkownicy mogą też odtwarzać płyty CD.

W celu zapewnienia użytkownikom jak najszerszej oferty pozycji Ultra HD na Blu-ray z jakością obrazu HDR, Samsung współpracuje ze studiami hollywoodzkimi. W tym roku wytwórnia 20th Fox planuje wydać ponad 100 płyt Ultra HD 4K z HDR, obejmujących takie tytuły jak Marsjanin czy Fistaszki.

Źródło: havasww.com

You may also like...