Samsung może zrezygnować z Galaxy Note

W przyszłości rynek flagowców Samsunga może wyglądać zupełnie inaczej. Znikną bowiem rodziny Galaxy S i Galaxy Note, które zostaną połączone w jeden produkt.

Coraz silniejsza konkurencja z Chin, zabierająca Samsungowi kolejne procenty udziału w rynku smartfonów, może skłonić koncern do podjęcia radykalnych kroków. Koreańskie media twierdzą bowiem, że rodziny Galaxy S oraz Galaxy Note mogą zostać połączone w jeden produkt.

Wprawdzie Samsung jest nadal największym producentem smartfonów, to coraz trudniej jest mu utrzymać pozycję lidera. Wszystko z powodu azjatyckich rywali, którzy atakuja giganta zarówno w segmencie smartfonów z niskiej i średniej półki, jak i modeli flagowych. Oczywiście najbardziej lukratywny jest segment najdroższych urządzeń, a producent ma w nim obecnie dwa modele, które w zasadzie wzajemnie ze sobą konkurują. Firma chce więc całkowicie zmienić swą strategię biznesową i pozbyć się niepotrzebnego sprzętu.

Koreański The Bell twierdzi, że Samsung połączy w jeden produkt rodziny Galaxy S oraz Galaxy Note. Zdaniem serwisu taki plan ma Jay Lee, wice prezes rady nadzorczej koreańskiego giganta. Informacja nie jest naturalnie oficjalna, ale taka decyzja mogłaby przynieść koncernowi spore oszczędności, gdyż nie musiałby wydawać dużych pieniędzy na rozwój, projektowanie i produkcję nowych wersji obu modeli.

Nie można wykluczyć, że tak właśnie będzie, stąd też niedawne plotki o trzech wariantach nadchodzącego modelu Galaxy S10. Jeden z nich prawdopodobnie będzie mieć rozmiar Note oraz rysik S Pen służący do obsługi sprzętu.

Galaxy Note

Źródło: Thebell.co.kr

You may also like...