Samsungi Galaxy A5 i A7 (2017) wkrótce dostaną Nougata

Najnowsze doniesienia wskazują, że Galaxy A5 i A7 (2017), wkrótce dostaną Androida 7.0 Nougat. Aktualizacja dla tych modeli, przechodzi już ostatnie testy i niebawem zostanie udostępniona.

Samsung Galaxy A5 i A7 (2017) pojawiły się na rynku w tym roku, więc powinny mieć już Nougata. Tymczasem nie wiedzieć czemu, producent zainstalował na nich Androida 6.0.1 Marshmallow, co nieco obniża atrakcyjność tego sprzętu. Na szczęście aktualizacja do nowej wersji systemu już nadchodzi.

Najnowsze doniesienia mówią, że Samsung testuje już aktualizację systemową dla obu wymienionych modeli. Dostrzeżono je bowiem z zainstalowanym Androidem 7.0 Nougat w bazie WiFi Alliance. Oznacza to, że tylko kwestią czasu jest, gdy system zostanie udostępniony posiadaczom tych modeli.

Niestety w przypadku tegorocznych wersji Galaxy A5 i Galaxy A7, prawdopodobnie zakończy się tylko na Nougacie. Jest bowiem mało prawdopodobne, by oba telefony szybko dostały system Android 8.0, który pojawi się na rynku już tej jesieni. Samsung z pewnością skupi się na jego udostępnianiu dla flagowego sprzętu i modele tańsze mogą się go nie doczekać.

A przynajmniej nie dostaną go zbyt szybko.

Galaxy A5

Źródło: Theandroidsoul.com

You may also like...