SanDisk pokazał szybką kartę do smartfonów

Firma SanDisk, znany producent przenośnych nośników pamięci, pokazała na CES 2017 nowa kartę microSD przeznaczoną dla smartfonów. Produkt jest tak szybki, że można z niego uruchamiać aplikacje.

Niektóre smartfony nie posiadają slotu na kartę microSD, jednak większość modeli jest w takowy wyposażona, co jest bardzo przydatnym rozwiązaniem, gdyż można w łatwy sposób powiększyć pamięć wewnętrzną.Było to dotychczas nieco ograniczone rozwiązanie, gdyż na karcie pamięci można było jedynie przechowywać pliki w postaci dokumentów, zdjęć czy filmów. Dopiero gdy w 2015 roku pojawił się na rynku Android 6.0 Marshmallow, sytuacja się zmieniła. Nowy system umożliwił bowiem instalowanie aplikacji bezpośrednio na karcie microSD.

Niestety dostępne wówczas karty pamięci byłby zbyt wolne, by można było uruchamiać aplikacje z takiej karty, ale teraz problem ten należy już do przeszłości. W Las Vegas SanDisk pokazał zupełnie nową kartę microSD. Model SanDisk Ultra microSDXCTM UHS-I card ma pojemność 256 GB, co wystarcza do zarejestrowania na niej do 24 godzin filmów w Full HD.Najważniejsze jest jednak to, że produkt może pochwalić się prędkością odczytu danych na poziomie 95 MB/s co pozwala bez żadnych przycięć uruchamiać z niej aplikacje. Karta dostępna będzie w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, ale uprzedzam, że nie należy do tanich. Producent wycenił ja na 199 dolarów, czyli w przeliczeniu ponad 800 zł.

Źródło: Sandisk.com

You may also like...