Scythe prezentuje ciekłe chłodzenie do CPU

Firma Scythe jest jednym z najbardziej znanych producentów chłodzenia naszych pecetów, a jej coolery są jednym z najchętniej wybieranych przez graczy.

Jej najnowszy cooler to Scythe Apsalus przeznaczony do wydajnych procesorów, który odprowadza ciepło za pomocą cieczy. Jest to cooler z obiegiem zamkniętym, wyposażonym w miedzianą podstawę (72.3 x 72.3 × 27.3 mm) zakładaną na procesor oraz chłodnicę (120 x 150 x 27 mm) ze zbiornikiem na płyn, chłodzony 120 mm wiatrakiem własnej produkcji. Całość połączona jest wytrzymałą rurką o długości 326 mm.Chłodzenie pasuje do takich podstawek, jak LGA2011, LGA115x, LGA1366, FM2/FM1, AM3+/AM3/AM2+/AM2, a kosztuje 84 USD.

Rozwiązanie jest udanym kompromisem pomiędzy chłodzeniem powietrzem, a chłodzeniem wodnym. Jest łatwe w instalacji jak chłodzenie powietrzem i nie ogranicza mobilności komputera, jak chłodzenie cieczą. Poza tym nie musimy się martwić o stosowanie odkamieniaczy oraz uzupełnianie płynu, ponieważ jest to zamknięty układ, który nie wymaga obsługi. Jest też ciche i wydajne.

Źródło: Gdm.or.jp

You may also like...