Seagate zaprojektował dysk do tabletów

Obecnie pamięć użytkowa w popularnych tabletach, opiera się przede wszystkim na modułach NAND. To jednak rozwiązanie drogie i ograniczone pojemnością. Dlatego też Seagate opracował mobilny dysk twardy.

Ultra Mobile HDD to najnowszy napęd zaprojektowany specjalnie do urządzeń przenośnych, który legitymuje się pojemnością aż 500 GB. Dysk został wyposażony w oprogramowanie Dynamic Data Driver, dzięki któremu napęd jest odporny na wstrząsy, temperaturę, wibrację oraz żyroskopowe ruchy.

Ma także bardzo niski pobór energii (w idle tylko 0,14W), porównywalny z 64 GB standardowej pamięci użytkowej, zaś jego osiągi są porównywalne do tabletów z 16 GB pamięci ROM. Ale największą zaletą jest niski koszt magazynowania danych.

Nowy napęd ma standardowe rozmiary dysku 2,5, lecz jego grubość wynosi tylko 5mm. Do smartfonu się więc nie zmieści, ale w 10-calowym tablecie powinno się wygospodarować odpowiednią ilość miejsca. Taki dysk to świetne rozwiązanie, gdyż nie trzeba będzie się bawić z kartami pamięci i możemy przechowywać wszystkie dane w jednym miejscu.

Źródło: Cnet.com

You may also like...