Secure Folder w Google Play Store

Funkcja Secure Folder, wprowadzona w zeszłym roku wraz z Galaxy Note 7, stała się oddzielną aplikacją. Można ją pobrać w Google Play Store.

W ostatnim czasie Samsung zdecydował o przekształceniu w niezależne aplikacje dwóch swych firmowych narzędzi. Pierwszym z nich jest Always on Display, a drugim Device Maintenance.

Always on Display to aplikacja, która na zgaszonym wyświetlaczu prezentuje informacje, m.in., takie jak godzina oraz kalendarz. Device Maintenance to z kolei narzędzie, które zapewnia sprawną pracę naszego telefonu, czyli usuwa zbędne pliki, czyści pamięć itp.

Teraz koreański gigant zrobił to samo z trzecią aplikacją, jaką jest Secure Folder. To magazyn plików, zabezpieczony dodatkowo przed niepowołanym dostępem. Aplikacja pojawiła się w zeszłym roku wraz z Galaxy Note 7 i wykorzystuje technologię Samsung Knox, by stworzyć prywatną, szyfrowaną przestrzeń na dane. Przechowywane tam pliki są oddzielone od reszty systemy i chronione dodatkową warstwą bezpieczeństwa.

Aplikacja jest do pobrania z Google Play Store. Trzeba jednak mieć na uwadze, że będzie działać tylko z kompatybilnym sprzętem.

Secure Folder

Źródło: Play.google.com

You may also like...