Seymourpowell Grazor – koszenie trawy i dbanie o kondycję

Dbać o kondycję fizyczną można na różne sposoby, np. biegając, chodząc na siłownię, jeżdżąc na rowerze. Londyńska firma Seymourpowell pokazuje nam jeszcze jedną metodę, a jest nią koszenie trawy.

Jej inżynierowie skonstruowali nietypową kosiarkę do trawy, jednak zupełnie inną od tych, które dostaniemy w sklepie, np. kosztującą 295 zł kosiarka elektryczna Skil 0713 AA.Grazor, tak bowiem nazywa się ten produkt, nie jest napędzany silnikiem elektrycznym lub spalinowym, lecz siłą naszych mięśni. Wygląda to więc jak trzykołowy rowerek, na którego przedzie zainstalowano ostrze tnące. Całość napędza przekładnia pasowa, która odpowiada zarówno za poruszanie kół, jak i napędzanie ostrza, a uruchamiamy to wszystko tak jak w rowerze, czyli kręcąc pedałami.

Grazor jest na razie w fazie koncepcyjnej i nie wiadomo kiedy pojawi się w sprzedaży. W projekcie brakuje jednak worka na trawę, który byłby bardzo przydatny. Poza tym warto dodać, że wspomniany gadżet może rozpędzić się do prędkości nawet 24 km/h, a to całkiem sporo jak na kosiarkę.

Źródło: Pitchcare.comYou may also like...