Sierpniowa poprawka bezpieczeństwa wzbogaca Galaxy M40 o nowe funkcje

Samsung udostępnił sierpniową poprawkę bezpieczeństwa dla modelu Galaxy M40. Oprócz łatek przynosi również nowe funkcje dla aparatu fotograficznego, wraz z trybem nocnych zdjęć.

Galaxy M40 jest kolejnym smartfonem Samsunga, który otrzymał sierpniowy zbiorczy pakiet zabezpieczeń. Aktualizacja pojawiła się w Indiach, gdzie smartfon jest oferowany, a waży w sumie 366 MB.

Do pobrania jest całkiem sporo danych, ale tłumaczy to całkiem rozbudowana zawartość tej aktualizacji. Znajdziemy w niej bowiem kilkanaście łatek przeznaczonych do Androida oraz firmowego oprogramowania producenta. To jednak nie wszystko co ze sobą przynosi.

Dostarcza również funkcję skanera kodów QR, dzięki czemu użytkownik nie musi już korzystać z zewnętrznych aplikacji. Wystarczy tylko, że skieruje obiektyw kamery na interesujący go kod, zaś smartfon wykona już resztę. Skaner kodów QR jest funkcją, którą w ostatnim czasie otrzymało wiele smartfonów koreańskiego producenta. Należało więc oczekiwać jej również w modelu Galaxy M40.

Aktualizacja wzbogaca też aplikację kamery o tryb Night Mode, doskonale znany z flagowców. Jest to tryb ułatwiający fotografowanie nocą, dzięki któremu zdjęcia o dłuższym czasie ekspozycji wychodzą zdecydowanie lepiej. Są jaśniejsze i widać na nich więcej szczegółów.

Jak to zwykle bywa w przypadku aktualizacji sprzętu mobilnego, nie zawsze pojawia się powiadomienie informujące o możliwości jej pobrania. Jeśli takowego nie ma, warto wówczas ręcznie sprawdzić w ustawieniach telefonu, czy poprawka nie jest już dostępna.

Galaxy M40

Źródło

You may also like...