Siri prześle pieniądze przez PayPala

Użytkownicy iPhone’ów zyskali kolejną metodę wykonywania transferów pieniężnych. Dzięki nowej aktualizacji, będą mogli przesyłać pieniądze poprzez PayPala, zlecając to zadanie asystentowi Siri.

PayPal jest wciąż najchętniej wykorzystywanym systemem do przesyłania sobie pieniędzy, a teraz użytkownicy sprzętu na platformie iOS, będą mogli znacznie wygodniej je sobie przekazywać.Umożliwia to nowa aktualizacja, dzięki której transferem pieniężnym może zająć się Siri. Wystarczy tylko wypowiedzieć odpowiednią komendę, a cały proces jest tak łatwy, jak nakazywanie asystentowi nawiązanie połączenia z wybranym numerem.

Trzeba jednak pamiętać, że Siri nie potrafi rozróżniać głosu, więc teoretycznie taki transfer mogłaby zlecić zupełnie obca osoba. Apple wprowadziło jednak zabezpieczenie, które to uniemożliwia i aby funkcja działała, telefon musi być odblokowany.

Funkcja obecnie dostępna jest tylko dla użytkowników iPadów oraz iPhone’ów z systemem iOS 10 lub wyższym. Pełna lista krajów, w których można z niej korzystać, dostępna jest na stronie PayPala. Niestety Polski wśród nich nie ma.

Źródło: Paypal.comYou may also like...