Skanowanie twarzy w iPhone 8 zadziała błyskawicznie

Najnowsze doniesienia mówią, że technologia skanowania twarzy w modelu iPhone 8, działać ma błyskawicznie. Telefon zostanie odblokowany w ułamku sekundy.

Mówi się, że iPhone 8 zostanie całkowicie pozbawiony sensora Touch ID, zaś jego rolę przejmie laserowy system skanowania twarzy 3D. Rozwiązanie to ma być ponoć znacznie bezpieczniejsze, a przede wszystkim dużo szybsze.

Wprawdzie nie wiemy na pewno, że Touch ID faktycznie zniknie z nowego telefonu, ale skaner twarzy jest coraz bardziej prawdopodobny. Wspominają o nim liczne źródła, zaś najnowsze doniesienia zapewniają o dużej prędkości jego działania.

Koreańskie media twierdzą bowiem, że skaner będzie w stanie zarejestrować twarz użytkownika w ciągu milionowej części sekundy. Oznacza to, że właściciel telefonu nie zauważy najmniejszych nawet opóźnień podczas odblokowywania sprzętu. Byłaby to spora zaleta, gdyż obecnie montowane czytniki biometryczne, działają z pewnym opóźnieniem. Nie jest ono duże, ale zauważalne.

Naturalnie pamiętajmy, że powyższe doniesienia to wciąż tylko plotki i finalna wersja produktu może być zupełnie inna niż przedstawia się ją w przeciekach.

iPhone 8

Źródło: Koreaherald.com

You may also like...