Składane smartfony TCL są inne niż wszystkie

TCL również chce oferować swym klientom składane smartfony. Chiński koncern pokazało właśnie dwa koncepcyjne modele o nietypowej konstrukcji.

Czy tego chcemy czy nie, składane smartfony podbijają rynek i możemy być pewni, że wkrótce pojawi się ich znacznie więcej. Przedsmak tego co czeka nas w tym segmencie rynku zaprezentowała właśnie firma TCL, która przedstawiła dwa koncepcyjne modele. Jeden z nich szczególnie wyróżnia się na tle innych tego typu urządzeń, dysponując potrójnym zawiasem.

składane smartfony

Oba prototypy dysponują wyświetlaczami opracowanymi przez TCL-CSOT. Jest to firmowy oddział koncernu zajmujący się projektowaniem ekranów.

składane smartfony

W jednym z prototypów zastosowano elastyczny panel w technologii AMOLED, który po rozłożeniu ma aż 10″, dzięki czemu sprzęt zmienia się w funkcjonalny tablet.

Po złożeniu uzyskujemy natomiast 6,65″ urządzenie z ekranem 3K o proporcjach 20.8:9. Ciekawostką jest to, że dzięki specjalnemu zawiasowi sprzęt składa się potrójnie.

składane smartfony

O drugim z konceptów pisałem już kilka dni temu, a jest to smartfon z rozwijanym wyświetlaczem. Teraz jednak poznaliśmy kilka nowych szczegółów technicznych. Zastosowano tu rozwijany ekran AMOLED, który rozsuwa się na boki, zwiększając rozmiar z 6,75″ na 7,8″. Całość jest zmechanizowana, więc rozłożenie ekranu następuje po naciśnięciu specjalnego przycisku.

Gdy smartfon zmienia wielkość ekranu, interfejs użytkownika adaptuje się do nowej formy. Oferuje dodatkowe funkcje jak podzielony ekran, czy też dodatkowe opcje związane z wielozadaniowością. Dodatkowym atutem takiej konstrukcji, jest całkowity brak zmarszczek ekranu, które są bolączką składanych modeli.

Producent na razie nie ujawnił kiedy zaprezentowane modele mogłyby trafić do sprzedaży oraz ile miałyby kosztować. Na razie są to jedynie prototypy, więc nie więc nie wiadomo czy kiedykolwiek trafią do produkcji.

Źródło

You may also like...