Składany smartfon Samsunga dopiero za rok

Szansa to, że pierwszy składany smartfon Samsunga pojawi się w tym roku, jest coraz mniejsza. Dong-jin Koh twierdzi bowiem, że jego firma chce bardziej dopracować nową technologię zanim udostępni ją klientom.

Pod nazwą Project Valley kryje się pierwszy składany smartfon Samsunga, który miał się pojawić na rynku jeszcze w tym roku. Szef działu mobilnego Dong-jin Koh twierdzi jednak, że jest to mało prawdopodobne.Samsung w ostatnich latach coraz mocniej kształtuje rynek smartfonów. Koreańska firma jako pierwsza wprowadziła na rynek zakrzywione ekrany, upowszechniła wyświetlacze AMOLED, a teraz planuje spopularyzować skanery tęczówki, wyposażając w nie najnowszy produkt Galaxy Note 7.

W przyszłości chce zaoferować klientom pierwszy smartfon ze składanym ekranem, który powstaje w ramach Projektu Valley, a według niedawnych doniesień, miał pojawić się w sklepach jeszcze w tym roku. Najnowsze wieści wskazują jednak, że jest to coraz mniej prawdopodobne. Dong-jin Koh, szef działu mobilnego Samsunga w rozmowie z Korea Times powiedział, że jego firma nie spieszy się z premierą tego, gdyż chce upewnić się, że technologia zostanie dopracowana w najdrobniejszych szczegółach.

Innymi słowy producent potrzebuje więcej czasu na wprowadzenie tej innowacji, więcej czasu na stworzenie odpowiedniego oprogramowania, które będzie pasować do nowej technologii oraz zapewni wygodne z niej korzystanie. Krótko mówiąc jest mało prawdopodobne by składany smartfon pojawił się w tym toku.

Dobra wiadomość jest natomiast taka, że Project Valley zadebiutuje najpierw w Polsce, a także we Włoszech, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Korei Południowej.

Źródło: Koreatimes.co.krYou may also like...