Nowy patent Oppo pokazuje nietypowy składany tablet

Oppo opatentowało nowy pomysł na składany tablet. Urządzenie posiada spory ekran, jednak do działania wymaga smartfona, wkładanego w specjalną stacje dokującą.

Składane smartfony dopiero zaczynają pojawiać się na rynku i jeszcze wiele lat minie zanim tego typu urządzenia się upowszechnią. Producenci jednak nieustannie eksplorują pomysł sprzętu ze elastycznym ekranem i czasem wykorzystują go w bardzo nietypowych projektach.

Jeden z takich projekt odkryła witryna LetsGoDigital, która natrafiła na bardzo nietypowy patent firmy Oppo. Przedstawia składany tablet, lecz jest to zupełnie inne urządzenie niż moglibyśmy spodziewać. W rzeczywistości nie jest to bowiem typowy tablet, które produkuje wiele firm.

Tutaj mamy do czynienia z czymś zupełnie innym, co można określić jako większy ekran do smartfona. Projekt jest w istocie samodzielnym elastycznym wyświetlaczem, w którym nie znajdziemy typowej elektroniki zapewniającej funkcjonowanie tabletom. Nie ma więc procesora, pamięci, a nawet systemu. Te elementy dostarcza natomiast smartfon, dla którego w obudowie ekranu znajduje się specjalna wnęka.

składany tablet

Innymi słowy, jest to koncepcja umożliwiająca wyposażenie smartfona w większy wyświetlacz i w ten sposób przekształcenie go w tablet. Nie da się ukryć, że jest to koncepcja nieco dziwna. Jeśli bowiem przyjrzycie się poniższym szkicom to zauważycie, że po złożeniu urządzenia ekran znajduje się na zewnątrz, zaś telefon jest w środku. Po zamknięciu tabletu mógłby się pojawić problem z odprowadzaniem ciepła generowanego przez telefon.

składany tablet

Patent rodzi więc wiele pytań dotyczących funkcjonowania sprzętu, które na razie pozostają bez odpowiedzi. Nie wiemy też, czy Oppo zdecyduje się zbudować taki składany tablet, a jeśli tak, to kiedy można się go spodziewać.

Źródło

You may also like...