Słuchawki ROG Strix Fusion 500 już w polskich sklepach

Do polskich sklepów trafiły nowe słuchawki dla graczy ROG Strix Fusion 500. Sprzęt wyposażono w z synchronizacją podświetlenia RGB, przetwornik cyfrowo-analogowy ESS DAC i wzmacniacz z dźwiękiem przestrzennym 7.1.

ASUS Republic of Gamers (ROG) prezentuje Strix Fusion 500, zestaw słuchawkowy dla graczy z najnowszej serii ROG Strix Fusion. To pierwszy zestaw wyposażony w spersonalizowane oświetlenie RGB, które można zsynchronizować z innymi headsetami. Dzięki temu gracze mają możliwość zaprezentowania na turniejach swojego wyjątkowego stylu i ducha walki.

Produkt posiada zintegrowany przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) ESS oraz wzmacniacz. Jest również wyposażony w 50-milimetrowe przetworniki Asus Essence oraz ekskluzywne, szczelne komory dźwiękowe, dla dostarczania niesamowitego dźwięku w jakości hi-fi z głębokimi i dynamicznymi basami. Zestaw wyposażono w dostosowany 7.1-kanałowy wirtualny dźwięk przestrzenny, opracowany we współpracy z Bongiovi Acoustics. Zoptymalizowano go pod kątem gier FPS, takich jak np. PUBG i Overwatch, co zapewni graczom lepszą orientację na arenie rozgrywki. Intuicyjne sterowanie dotykowe umożliwia graczom natychmiastowe dostosowanie głośności i innych ustawień dźwiękowych.

ROG Strix Fusion 500 jest wyposażony w oświetlenie Aura RGB, które pozwala graczom wybierać pośród ponad 16,8 miliona kombinacji kolorów i trzech ustawień z efektami świetlnymi. Do wyboru mamy więc stały kolor (static), pulsowanie (breathing) oraz cykliczną zmianę (color cycle). Całość sterowana jest za pośrednictwem intuicyjnej aplikacji mobilnej Aura Headset.

Korzystając z oprogramowania Aura PC użytkownicy mają do dyspozycji szereg dodatkowych efektów świetlnych, zmieniających się w rytmie aktualnie odtwarzanej muzyki. Synchronizacja oświetlenia RGB. W aplikacji Aura Headset gracze mogą wybrać i dostosować oświetlenie, jak również łatwo zsynchronizować je z zestawami słuchawkowymi swoich kolegów za pomocą tylko jednego stuknięcia. Słuchawki korzystają również z technologii Aura Sync, dzięki której można zsynchronizować oświetlenie z innymi kompatybilnymi produktami ROG, tworząc naprawdę oszałamiające efekty świetlne.

Sprzęt zaprojektowano dla zapewnienia najbardziej realistycznego i wciągającego dźwięku podczas rozgrywki. Ma przetwornik (DAC) ESS 9018 przetwarzający sygnał audio w jakości hi-fi o parametrach 24 bity / 96 kHz. Dysponuje też wzmacniaczem ESS Sabre 9601K, 50-milimetrowymi przetwornikami Asus Essence klasy premium, a także szczelnymi komorami dźwiękowymi. Wszystko to umożliwia dostarczanie bogatego w detale i bardzo realistycznego dźwięku, o ogromnej dynamice i głębokich basach.

ROG Strix Fusion 500 zapewnia również całkiem nowy poziom wciągających wrażeń podczas gry, oferując 7.1-kanałowy wirtualny dźwięk przestrzenny, oparty na własnym algorytmie opracowanym w ścisłej współpracy z firmą Bongiovi Acoustics. Wirtualny dźwięk przestrzenny został dostrojony pod kątem gier typu FPS, takich jak np. PUBG i Overwatch. Dzięki temu zapewnia lepszą orientację w otoczeniu podczas rozgrywki. Odgłosy kroków i inne dźwięki, stają się bardziej wyraźne i łatwo można określić kierunek ich pochodzenia,
co ułatwia znalezienie przeciwnika i zapewnia przewagę nad konkurentami w grze.

W lewej poduszce usznej ROG Strix Fusion 500 zintegrowano duży panel dotykowy, który umożliwia natychmiastowy dostęp do sterowania głośnością i innymi funkcjami audio. Gracze mogą łatwo dokonać zmian ustawień bez utraty kontroli nad rozgrywką.

Sprzęt ma także poduszki uszne ROG Hybrid, które łączą miękką, izolującą dźwięki skórę proteinową z przepuszczającą powietrze tkaniną siateczkową, dla zapewnienia maksymalnego poziomu komfortu bez kompromisów w zakresie jakości dźwięku. Jednokierunkowy mikrofon cyfrowy typu boom wykorzystuje zoptymalizowany algorytm przetwarzania dźwięku, dla umożliwienia niesamowitego poziomu czystości głosu podczas komunikacji, jakiego tradycyjne mikrofony analogowe nie są w stanie osiągnąć. Mikrofon boom jest elastyczny, dzięki czemu gracze mogą idealnie dostosować jego pozycję. Kiedy mikrofon nie jest wykorzystywany, można go schować do wbudowanego schowka i zostanie wtedy automatycznie wyciszony.

ASUS ROG Strix Fusion 500 jest już dostępny w sprzedaży w Polsce, w cenie 749 zł.

ROG Strix Fusion 500

Źródło: Asus.com

You may also like...