Aplikacje na smartfona pomogą zażywać leki

Aplikacje na smartfona dotyczą już prawie wszystkich aspektów naszego życia, mogą nas budzić, przypominać o myciu zębów, a teraz również o prawidłowym zażywaniu medykamentów.

Coraz więcej osób musi ciągle brać duże ilości przeróżnych leków, czy to na nadciśnienie, choroby serca, alergie itp. Czasem pigułek jest tyle, że można się pogubić, szczególnie że wiele z nich należy brać w odpowiedniej ilości i określonym przedziale dnia. Jak temu zapobiec? To proste, wystarczy odpowiednia aplikacja na smartfona.

Dla jasności, nie mówimy tu o zwyczajnej aplikacji, dostępnej w App Store. Informacja dotyczy specjalnej technologii, zatwierdzonej właśnie przez amerykańską Administrację ds. Żywności i Leków, która monitoruje pacjenta pod kątem przyjmowania medykamentów, a następnie informuje o tym fakcie lekarza prowadzącego.

Te aplikacje na smartfona mają nieco szersze zastosowanie i dostarczają także innych informacji, jak temperatura ciała, rytm serca, oraz poziom aktywności fizycznej. Dzięki temu pacjent nie będzie już mógł oszukać doktora twierdząc, że na pewno przyjął zapisane mu leki.

Źródło: Proteusdigitalhealth.com

You may also like...