Smartfony Apple przestaną oślepiać w ciemności

Apple pracuje nad technologią, dzięki której jej smartfony nie będą już oślepiać nas w ciemności jasnym ekranem. System dostosuje bowiem ich natężenie ich podświetlenia do jasności pomieszczenia.

Czy zdarzyło się Wam zostać oślepionym przez jasny ekran telefonu, który zadzwonił gdy spaliście? Takie sytuacje nie są rzadkością, ale Apple pracuje nad technologią, która ochroni przed nimi użytkowników.

Tak sugeruje najnowszy patent amerykańskiego koncernu. Opisuje on technologię chroniącą wzrok użytkowników przed oślepianiem przez jasny ekran w ciemnym pomieszczeniu. Sensor oświetlenia będzie wykrywał jak ciemno jest w pokoju, a następnie automatycznie regulował jasność wyświetlacza przed jego włączeniem. Obecne rozwiązania dostosowują jasność ekranu dopiero wówczas, gdy jest on aktywny. Natomiast nowa technologia pozwoli nam uniknąć sytuacji, gdy nasz wzrok przyzwyczajony jest do ciemności i nagle dostajemy po oczach jasnym światłem. Powoduje to, że na kilka sekund zostajemy oślepieni, zanim wzrok zdąży się przyzwyczaić.

Niestety patent datowany jest na 2007 rok, więc nie jest to najnowsza technologia firmy z Cupertino. Jeśli dotąd jej nie wdrożono do użytku, to nie wiadomo firma w przyszłości zdecyduje się na ten krok i zaimplementuje do telefonów. A szkoda, bo byłoby to przydatne rozwiązanie, szczególnie w przypadku osób, które z racji wykonywanej pracy muszą odbierać telefony także w nocy.

Apple

Źródło: Phonearena.com

You may also like...