Smartfony Samsunga podbiły Wielką Brytanię

Nie można jeszcze powiedzieć, że świat zapomniał o iPhonie, aczkolwiek faktem jest, że telefony komórkowe Apple mocno tracą na popularności.

Z najnowszego raportu przygotowanego przez witrynę uSwitch.com, obejmującego okres od listopada do grudnia wynika, że w grudniu ubiegłego roku, brytyjski rynek został całkowicie zdominowany przez Samsunga, oraz jego smartfony z rodziny Galaxy, którym na 10 najpopularniejszych słuchawek, udało się zająć aż sześć pozycji. iPhone’y 4S i 5 znalazły się mniej więcej pośrodku stawki.

1. Samsung Galaxy S3 (bez zmian od listopada)
2. Samsung Galaxy S2 (w górę o 2 miejsca)
3. Samsung Galaxy Ace (w górę o 3 miejsca)
4. Google Nexus 4 (w górę o 1 miejsce)
5. Apple iPhone 4S (spadek o 3 miejsca)
6. Apple iPhone 5 (spadek o 3 miejsca)
7. Nokia Lumia 800 (w górę o 4 miejsca)
8. Samsung Galaxy Note 2 (spadek o 1 miejsce)
9. Samsung Galaxy S3 mini (w górę o 7 miejsc)
10. Samsung Galaxy Ace 2 (nowość)

Zestawienie nie powinno nikogo dziwić, Samsung nie tylko produkuje dużo lepsze smartfony niż Apple, ale przede wszystkim, jego oferta jest znacznie bogatsza i zawiera sprzęt na każdą kieszeń, począwszy od taniego Galaxy Ace, na flagowym Galaxy S3 skończywszy.

Apple ma tylko jeden model, który w dodatku sprawia poważne problemy (wyginające się, obłażące z farby aluminiowe obudowy, a wcześniej notorycznie pękające szklane). Nie twierdzę, rzecz jasna, że Samsung jest wolny od wad, czego najlepszym przykładem są psujące się Galaxy S3, lecz koreański koncern, w przeciwieństwie do amerykańskiego giganta, potrafi przyznać się do błędu i nie próbuje zwalać winę na użytkowników, wmawiając im, że błędy konstrukcyjne to wina niewłaściwego trzymania sprzętu.

Źródło: Digitalspy.co.uk

You may also like...