Smartfony z Androidem samodzielnie wezwą pomoc

Google stworzyło nową funkcję, dzięki której smartfony z Androidem ułatwią wezwanie pomocy. Urządzenia zrobią to w pełni automatycznie.

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić życie bez smartfona. Mobilne urządzenia mogą służyć do wielu różnych zadań, a jednym z nich jest możliwość wezwania pomocy w razie sytuacji zagrożenia życia. Gdy ulegniemy wypadkowi możemy szybko powiadomić służby ratownicze, które ocalą nam życie.

Wzywanie pomocy nie jest jednak takie łatwe, gdyż jej skuteczność zależy od tego jak wiele szczegółów dotyczących naszej sytuacji, podamy ratownikom. Czasem jednak w ogóle nie możemy mówić, więc wówczas sprawy mocno się komplikują. Na szczęście inżynierowie Google opracowali nową funkcję dla smartfonów z Androidem, która w takich wypadkach może bardzo pomóc.

Firma stworzyła specjalną aplikację do awaryjnej komunikacji, wyposażonej w trzy przyciski pozwalające powiadomić policję, strażaków oraz pomoc medyczną. Wciśnięcie któregoś z nich zainicjuje połączenie z operatorem, a następnie Google zajmie się resztą. Smartfony z Androidem podadzą m.in., nazwisko dzwoniącej osoby, a także jej adres. Poinformuje również operatora, że użytkownik z takiego czy innego powodu nie może mówić, a także dostarczy jego lokalizację.

Firma zapewnia, że funkcja w żaden sposób nie narusza prywatności użytkownika. Wszystkie informacje dostarczane służbom ratunkowym, pozostają bowiem na jego telefonie. Oczywiście po wykonaniu połączenia użytkownik może też zdecydować, że sam będzie mówił. A dodatkową zaletą opcji jest to, że działa ona bez względu na to, czy telefon ma połączenie z internetem.

Obecnie nowa funkcja działa tylko w Stanach Zjednoczonych, a mogą z niej korzystać wyłącznie użytkownicy smartfonów z rodziny Pixel. W przyszłości powinna jednak trafić także na inne rynki oraz więcej urządzeń.

smartfony z Androidem

Źródło: Blog.google

You may also like...