Snapdragon 835 w GFXBench

Zaledwie kilka dni minęło od oficjalnej prezentacji najnowszego procesora Snapdragon 835, a układ już pojawił się w bazie danych benchmarka GFXBench. Został tam przetestowany na bliżej nieokreślonym prototypie smartfona.

Qualcomm chce utrzymać dominującą pozycję na rynku mobilnych procesorów i zapowiedział niedawno swój najnowszy układ Snapdragon 835. Jest to obecnie najwydajniejszy chip w ofercie producenta, który już niedługo zobaczymy w nowych urządzeniach.Nowy procesor został właśnie przetestowany w benchmarku GFXBench. Sprawdzono tam wariant taktowany zegarem 2,2 GHz, instalując go w bliżej nieokreślonym modelu smartfona.

Przypomnę, że Snapdragon 835 jest procesorem, który będzie wytwarzany w procesie technologicznym 10 nm, a jego produkcją zajmie się Samsung. Układ zostanie zintegrowany z systemem szybkiego ładowania QuickCharge 4.0, natomiast obliczeniami grafiki zajmie się wydajny GPU Adreno 540.Smartfon, na którym testowano nowy procesor miał 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci użytkowej. Z testów wynika, że jednostka graficzna Adreno 540 znajdująca się w układzie, jest o 30% wydajniejsza od poprzedniego modelu zainstalowanego w Snapdragonie 821.

Jednym z pierwszych smartfonow, który zostanie wyposażony w Snapdragona 835, prawdopodobnie będzie Galaxy S8.

Źródło: Mysmartprice.com

You may also like...