Snapdragon 845 – pierwsze przecieki

Roland Quandt ujawnił pierwsze informacje dotyczące nowego procesora Qualcomma, jakim jest Snapdragon 845. Dotyczą modemu, który się w nim znajdzie.

Qualcomm, który oferuje obecnie najwydajniejsze procesory mobilne nie spoczywa na laurach. Firma wciąż opracowuje nowe modele, a kolejnym jest Snapdragon 845, który zapewne pojawi się w przyszłorocznych smartfonach.

Roland Quandt, znane źródło przecieków, ujawnił kilka pierwszych szczegółów dotyczących nowego układu. Już wcześniej słyszeliśmy plotki sugerujące, że chip będzie powstawał z wykorzystaniem 10 nm lub nawet 7 nm procesu technologicznego. Quandt zdradził jednak informacje dotyczące modemu.

Według źródła, Snapdragon otrzyma najnowszy modem X20, opracowany przez inżynierów Qualcomma. Chip ten umożliwi pobieranie z sieci plików z prędkością aż 1,2 Gbit/s, co znacznie ułatwi korzystanie z usług multimedialnych. Streamowanie filmów w 4K, nie będzie już żadnym problemem.

Trzeba pamiętać, że Snapragon 845 nie pojawi się zbyt szybko. Jego premierę wstępnie zapowiedziano na styczeń przyszłego roku. Ajednym z pierwszych smartfonów który go otrzyma, będzie prawdopodobnie LG G7.

Snapdragon 845

Źródło: Twitter.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *