Soczewka aparatu iPhone’a 7 to szafir

W ostatnich dniach pojawiło się wiele spekulacji dotyczących soczewki tylnego aparatu iPhone’a 7, który według przeprowadzonych testów wydawał się nie być wykonany z szafiru. Apple potwierdza jednak, że soczewka naprawdę jest stworzona z tego wytrzymałego materiału.

Kilka dni temu youtuber JerryRigEverything wrzucił do sieci wideo, które wywołało wiele spekulacji dotyczących iPhone’a 7. Wynika z niego, że czysty szafir zastosowano tylko w osłonie sensora Touch ID, ale już nie w soczewce tylnego aparatu fotograficznego.JerryRigEverything po przeprowadzeniu testów stwierdził, że na soczewce nie jest czysty szafir, lecz tylko jego warstwa laminowana na standardowym szkle. Youtuber użył maszyny XRF oraz elektronowego mikroskopu, aby potwierdzić swoje racje. Co więcej, zarysował także soczewkę używając narzędzia o twardości 6 w skali Mohsa, porównując ją ze szkłem zegarka Tissot, na którym pojawiły się rysy dopiero po zastosowaniu narzędzia o skali twardości 8.

Apple wydało oświadczenie, w którym potwierdza, że soczewka aparatu oraz osłona Touch ID to na pewno szafir i dodało, że w warunkach poprawnie przeprowadzonych testów zapewnia oczekiwaną wytrzymałość. Skąd więc pojawiły się rysy mogące sugerować, że nie jest to prawdziwy szafir? Zdaniem Rene Ritchiego z iMore nie są to rysy, tylko pęknięcia pojawiające się wówczas, gdy ktoś zastosuje cienkie narzędzie i użyje go z niekontrolowaną siłą.

Na poniższym wideo możecie sami ocenić czy rzeczywiście są to pęknięcia, czy też zwykłe rysy.

Źródło: Ubergizmo.comYou may also like...