Sony DPT-RP1 – tablet z ekranem E-Ink

Technologia elektronicznego papieru stosowana jest przede wszystkim w czytnikach eBooków. Sony pokazuje nam jednak, że może się nieźle sprawdzić także w tabletach i przygotowało takie urządzenie wyposażone w duży wyświetlacz tego typu.

Tablet DPT-S1 jest już kolejnym urządzeniem japońskiego koncernu, po modelu DPT-S1, który pojawił się w sklepach jakiś czas temu, jednak nie zdobył dużej popularności. Producent ma nadzieję, że nowy model poradzi sobie lepiej.

DPT-RP1 nie jest urządzeniem małym. Tablet posiada 13,3″ ekran E-Ink o rozdzielczości 1650 x 2200 pikseli, czyli znacznie większej od poprzednika, który mógł się pochwalić rozdzielczością 1200 x 1600 pikseli. Jego sercem jest 64-bitowy czterordzeniowy procesor Marvell IAP140, wspierany przez 16 GB pamięci użytkowej, z czego 11 GB dostępne jest dla użytkownika. Sprzęt posiada też Wi-Fi IEEE 802.11a/b/g/n/ac MIMO 2.4 GHz/5 GHz oraz Bluetooth 4.2.

Nie jest to jednak typowy tablet, taki jak iPad, gdyż ze względu na zastosowany wyświetlacz jego funkcjonalność jest nieco ograniczona. Nadaje się więc tylko do edycji dokumentów i współpracuje jedynie z plikami PDF. Zaletą jest natomiast bateria, która niewielkiemu zapotrzebowaniu ekranu na energię, wystarczy na około miesiąc działania.

Sony DPT-RP1 kosztuje 700 dolarów i powstał w ograniczonej liczbie egzemplarzy, a dostępny jest wyłącznie na rynku japońskim.

Sony DPT-RP1

Źródło: Sony.jp

You may also like...