Sony przygotowuje model Xperia 2. Możemy go zobaczyć podczas targów IFA

Chodzą słuchy, że Sony przygotowuje następcę flagowca Xperia 1. Jego oficjalna prezentacja może odbyć się we wrześniu, podczas berlińskich targów IFA.

W zeszłym tygodniu pojawiły się informacje o trudnościach z dostępnością modelu Xperia 1 w europejskich sklepach. Prawdopodobnie wynika to z dużego zainteresowania tym sprzętem, którego najchętniej kupowanym wariantem jest purpurowy. Sony, które ostatnio słabo radzi sobie na rynku urządzeń mobilnych, planuje wykorzystać ten fakt i już przygotowuje następcę.

W sieci pojawiły się bowiem doniesienia wskazujące na taki plan. Opublikowane informacje sugerują bowiem nadejście dwóch nowych modeli o numerach J8210 i J8010. Nie wiemy wprawdzie żadnych szczegółów. Wyciągnięte z plików UAProf dane mówią jednak, że J8010 ma ekran o rozdzielczości 3840 x 1644 pikseli, więc dokładnie taką samą jak Xperia 1. To mogłoby wskazywać, że to właśnie on będzie następcą obecnego modelu. Natomiast w J8210 rozdzielczość ekranu wynosi 1920 x 1080 pikseli przy proporcjach 16:9.

Naturalnie musimy pamiętać, że powyższe informacje są tylko spekulacjami. Jeśli jednak obecny flagowiec faktycznie nieźle sobie radzi, to jest niemal pewne, że producent stworzy jego następcę. Pytanie tylko kiedy zdecyduje się oficjalnie zaprezentować go światu oraz w jakie wyposaży go funkcje. Targi IFA odbywają się jednak dopiero jesienią, więc będziemy musieli trochę poczekać, zanim lepiej poznamy nowy sprzęt.

Sony Xperia 1

Xperia 1

Źródło: Sumahoinfo.com

You may also like...