Sony pracuje nad nowym bezramkowcem 4K

Doniesienia z Chin sugerują, że Sony pracuje nad kolejnym topowym smartfonem. Nowy model będzie mieć ekran o rozdzielczości 4K pozbawiony ramek, a także mocny procesor Snapdragon 845.

Podczas targów MWC 2018 mieliśmy okazję zobaczy Xperię XZ2, zaprezentowaną na stoisku Sony. Nie jest to bynajmniej jedyny model, który japoński koncern szykuje. Chińskie źródła twierdza bowiem, że pracuje nad kolejnym smartfonem, który będzie sprzętem topowym.

Z przecieków wynika, że produkt otrzyma 5,5″ wyświetlacz o rozdzielczości 4320 x 2180 pikseli oraz proporcjach 18:9. Pod maską znajdzie się natomiast Snapragon 845 z 4 GB RAM i 64 GB pamięci użytkowej, którą zapewne da się rozszerzyć. Niestety to wszystko co na razie na jego temat wiemy i przecieki nie zdradzają parametrów aparatów oraz wielkości baterii.

Nie byłby to jednak pierwszy smartfon Sony dysponujący ekranem 4K. W zeszłym roku pojawił się bowiem model Xperia XZ Premium, który posiada 5,5″ wyświetlacz oraz obsługę standardu HDR. Pytanie tylko po co w smartfonie taki wyświetlacz. Wielu użytkowników uważa go bowiem za całkowicie zbędny, a w dodatku znacznie podnosi zużycie energii.

Sony

Źródło: Keyforweb.it

You may also like...