Koniec walk o dostęp do telewizora; Sony prezentuje PlayStation Portal

PlayStation Portal to najnowszy gadżet zaprezentowany przez koncern Sony, który umożliwi zdalne granie w tytuły z konsoli PS5. Zapowiedziano także nowe modele bezprzewodowych słuchawek Pulse Elite i Pulse Explore.

Sony od pewnego czasu stawia na rozwój rozgrywki zdalnej i zaprezentowało urządzenie o nazwie PlayStation Portal, które umożliwia granie w tytuły z konsoli PlayStation 5. Z udostępnionych informacji wynika, że produkt pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Sony stawia na zdalną rozgrywkę

PlayStation Portal przypomina wyglądem większy smartfon, zintegrowany z dedykowanym kontrolerem oferującym kluczowe funkcje znane z DualSense, takie jak adaptacyjne spusty oraz technologię haptyczną. Urządzenie dysponuje 8-calowym wyświetlaczem LCD, który może wyświetlać obraz w rozdzielczości 1080p przy odświeżaniu 60 Hz. Dzięki Wi-Fi łączy się bezprzewodowo z konsolą PS5, umożliwiając grę w dowolnym pomieszczeniu naszego domu. Natomiast wbudowane gniazdo 3,5 mm, pozwala podłączyć do sprzętu przewodowe słuchawki.

Musimy jednak pamiętać, że nie jest to konsola przenośna, gdyż urządzenie nie pozwala samodzielnie uruchamiać gier, a jedynie obsługuje streaming z PlayStation 5. Cena 219,99 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje około 990 zł, wydaje się więc mocno wygórowana.

PlayStation Portal
Źródło: Sony

Oprócz PlayStation Portal, Sony pokazało także dwa nowe modele słuchawek bezprzewodowych, zaprojektowanych z myślą o graczach. Pulse Elite to nauszny zestaw słuchawkowy wyróżniający się nowoczesnym wzornictwem oraz wysoką jakością dźwięku. Urządzenie posiada wysuwany mikrofon. Z kolei technologia redukcji hałasu wykorzystująca AI sprawia, że żadne niepożądane dźwięki nie zakłócają rozmów prowadzonych podczas zabawy.

PlayStation Portal zapewnia swobodę zabawy

Pulse Explore to z kolei bezprzewodowe słuchawki douszne, oferujące wysoką jakość dźwięku dzięki obsłudze bezstratnych formatów audio, a także technologię filtracji szumów opartą na AI. Niestety na tę chwilę nie wiemy nic na temat baterii. Trudno więc powiedzieć, jaki będzie czas ich działania na jednym ładowaniu.

PlayStation Portal
Źródło: Sony

W obu modelach słuchawek zastosowano specjalnie zaprojektowane planarne przetworniki zapewniające wrażenia słuchowe na poziomie audiofilskim. Wykorzystano w nich również nową technologię bezprzewodowego przesyłania dźwięku o nazwie PlayStation Link. To innowacyjne rozwiązanie gwarantujące bezstratny dźwięk oraz niskie opóźnienia transmisji, a także pozwalające w łatwy sposób przełączać się pomiędzy hostami.

PlayStation Portal
Źródło: Sony

Słuchawki Pulse Elite będą dostępne w cenie 149,99 euro (ok. 670 zł), natomiast za model Pulse Explore zapłacimy 219,99 euro (ok. 980 zł). Producent na razie nie zdradza, kiedy słuchawki pojawią się w sprzedaży, ale zapewnia, że niebawem poda wszystkie szczegóły.

You may also like...