Sony zapowiada nowy telewizor 8K. Będzie kosztował majątek

Japońska marka zapowiedziała właśnie nowy telewizor Sony MASTER Series Z9G. 98-calowy odbiornik ma rozdzielczość 8K i będzie dostępny już w czerwcu za 70 tys. dolarów.

Całkiem niedawno pojawiły się pierwsze informacje dotyczące konsoli PlayStation 5. Nie wiemy dokładnie kiedy nowy system dla graczy trafi do sklepów, ale wiemy za to, że będzie wspierał rozdzielczość 8K. Nabywcom konsoli przyda się więc nowy telewizor, który pozwoli w pełni wykorzystać możliwości nowego sprzętu.

Sony przygotowało nowy telewizor, który na pewno zainteresuje przyszłych nabywców PlayStation 5. Choć zapewne głównie takich, którzy mają w rodzinie arabskich szejków dysponujących nieograniczoną ilością gotówki. Nowy sprzęt nazywa się MASTER Series Z9G i oferuje 98-calowy ekran o rozdzielczości 8K. Ten produkt będzie kosztował 70 tys. dolarów, a więc jest poza zasięgiem przeciętnego konsumenta. Firma ma jednak w ofercie także nieco mniejszy model o przekątnej 85″, za który trzeba będzie zapłacić “tylko” 13 tys. dolarów.

Na pokładzie telewizora znajdzie się najnowszy procesor obrazu Sony X1 Ultimate, zapewniający rewelacyjną jakość obrazu. Według zapewnień producenta, chip dysponuje technologią umożliwiającą analizę każdego obiektu prezentowanego na obrazie. Natomiast funkcje 8K X-tended Dynamic Range PRO i Backlight Master Drive, zadbają o idealną czerń.

Telewizor dysponuje oczywiście pełnym zestawem funkcji Smart TV, zapewnianych przez platformę Android TV. Użytkownik będzie więc mógł korzystać z szerokiej gamy multimediów, a także innych internetowych usług, łącznie z dostępem do serwisów filmowych.

Dobrą wiadomością jest również to, że telewizory będą wspierały Apple AirPlay 2 oraz HomeKit. Dzięki temu za ich pośrednictwem użytkownik będzie mógł kontrolować urządzenia z kategorii inteligentnego domu.

MASTER Series Z9G

Źródło: Prnewswire.com

You may also like...