Sony wyjaśnia brak gniazda słuchawkowego w Xperia XZ2

Zaprezentowana podczas targów MWC 2018 Xperia XZ2, nie posiada gniazda słuchawkowego. Sony postanowiło więc wyjaśnić dlaczego zrezygnowało z tego pożądanego przez użytkowników elementu wyposażenia.

Coraz więcej smartfonów dostępnych na rynku nie posiada gniazda słuchawkowego. Na liście takich urządzeń znalazła się również Xperia XZ2, którą Sony zaprezentowało kilka tygodni temu w Barcelonie.

Brak gniazda 3,5 mm był dla wielu dużym zaskoczeniem. Strategia japońskiego koncernu, od dawna była bowiem nastawiona na zapewnianie właścicielom urządzeń przenośnych łatwego dostępu do muzyki. Sony postanowiło więc wyjaśnić dlaczego zdecydowało się na taki krok i usunęło złącze. Na oficjalnej stronie możemy przeczytać, że jest to efekt przejścia na nowy styl wzornictwa o nazwie Ambient Flow. Firma chce stworzyć stylową obudowę bez żadnych szwów, a to oznaczało konieczność usunięcia gniazda.

Na szczęście japoński koncern nie zostawi na lodzie tych, którzy już posiadają słuchawki przewodowe i nie zamierzają ich na razie wymieniać. Firma zapewnia, że w zestawie znajdzie się przejściówka pozwalająca podłączyć je do telefonu.

Xperia XZ2

Źródło: Sonymobile

You may also like...