Sony Xperia 5 II: mocny smartfon ze świetnymi aparatami

Sony zaprezentowało dziś oczekiwany od dawna model Xperia 5 II. Flagowy smartfon oferuje mocny procesor oraz dużo użytecznych funkcji.

Dziś miała miejsce oficjalna prezentacja oczekiwanego flagowca Sony, jakim jest Xperia 5 II. Na ten smartfon fani marki czekali od dłuższego czasu, aż wreszcie dowiedzieli się czego można po nim oczekiwać. Sprzęt prezentuje się bardzo ciekawie i fani marki mogą być nim zainteresowani.

O wzornictwie sprzętu nie ma potrzeby się rozpisywać, gdyż jest ono doskonale znane fanom marki i pozostało praktycznie identyczne z poprzednim modelem. Jego obudowa o grubości 8 mm jest odporna na kurz i wodę, zaś wyświetlacz pokrywa szkło Gorilla Glass 6.

Zmiany zaszły natomiast w wyposażeniu telefonu, a jedną z największych jest wyświetlacz. Panel OLED ma bowiem 6,1″ oraz proporcje 21:9, lecz w przeciwieństwie do poprzednika jego rozdzielczość wynosi Full HD+.

6,1″ ekran z odświeżaniem 120 Hz

Wyświetlacz oferuje 120 Hz odświeżanie ekranu z 240 Hz systemem redukcji rozmyć obrazu oraz 240 Hz próbkowanie dotyku. Ucieszą się więc z niego gracze, którzy szczególnie docenią responsywność zapewnianą przez tę funkcję. Producent chwali się również, że dzięki optymalizacji sprzętu oraz oprogramowania, aż o 35 procent udało się zredukować jego opóźnienia. Panel wspiera dodatkowo HDR oraz posiada tryb Creator Mode, dzięki któremu oglądane filmy będą wyglądały dokładnie tak jak chciał tego reżyser.

Sony Xperia 5 II 1

Pod maską znajduje się Snapdragon 865, aczkolwiek jest nie jest to wersja Plus. CPU sprzężono z 8 GB pamięci RAM, która w zupełności wystarczy do zapewnienia płynnej wielozadaniowości. Natomiast 128 lub 256 GB pamięci użytkowej możemy zawsze rozszerzyć kartą microSD, jeśli uznamy iż jest jej za mało.

Sony Xperia 5 II 1

Aparaty nagrają wideo w 4K/120 fps

Jeśli chodzi o aparaty, to niewiele się tu nie zmieniło, aczkolwiek producent twierdzi, że skalibrowano je specjalnie pod ten model. Z tyłu mamy więc potrójny aparat składający się z trzech 12 MP matryc, wzbogacony o optykę firmy Zeiss z antyrefleksyjną powłoką. Zmieniono natomiast oprogramowanie oferujące wiele nowych funkcji. Jedną z nich jest możliwość nagrywania wideo w 4K z prędkością aż 120 kl/s oraz w HDR. Dodatkowo potrafi rejestrować oraz odtwarzać materiał nagrywany w 24 kl/s, z 5-krotnym spowolnieniem obrazu. Nową funkcję docenią więc osoby uwielbiające nagrywać wideo slow-motion.

Sony Xperia 5 II 1

Aparat oferuje także autofokus skupiający się na oczach fotografowanej osoby, a ponadto wykonuje zdjęcia seryjne z prędkością 20 klatek na sekundę.

Część użytkowników może uznać za wadę smartfona baterię, której pojemność wynosi 4,000 mAh. Jest wprawdzie większa niż u poprzednika, ale w tak mocnym sprzęcie przydałby się większy akumulator. Można ją natomiast uzupełniać 18 W ładowarką dostępną w zestawie lub dokupić 21 W ładowarkę. Wówczas uzupełnienie akumulatora do 50% potrwa 30 minut.

Sony Xperia 5 II 1

Zabezpieczenia chroniące akumulator

Producent dodał jednak kilka nowych funkcji chroniących akumulator przed przyspieszoną degradacją. Jedną z nich jest Battery Care pozwalająca wybrać wolniejszą krzywą ładowania oraz ustawić maksymalny limit ładowania na 90 procent.

Z kolei funkcja H. S. chroni przed przegrzaniem podczas grania. Wówczas smartfon wykorzystuje energię pochodzącą bezpośrednio z ładowarki, by uniknąć wzrostu temperatury wynikającego z przechodzenia prądu najpierw przez obwód baterii.

Xperia 5 II posiada też 3,5 mm gniazdo słuchawkowe oraz obsługuje format dźwięku Hi Res przez przewodowe oraz bezprzewodowe słuchawki. Gdy natomiast chcemy podzielić się muzyką z przyjaciółmi, możemy skorzystać z przednich głośników stereofonicznych, wspierających Dolby Atmos oraz 360 Reality Audio.

Xperia 5 II będzie dostępna w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, szarej, niebieskiej oraz różowej. W Europie smartfon pojawi się w czwartym kwartale bieżącego roku i będzie kosztował 900 euro. Na Starym Kontynencie nie będzie jednak dostępna wersja różowa.

Źródło

You may also like...