Spotfiy testuje nową aplikację dla dzieci

Znana platforma muzyczna udostępnił nową aplikację kierowaną specjalnie dla dzieci. Spotify Kids znajduje się obecnie w fazie beta testów, więc nie każdy dostępność aplikacji jest ograniczona.

Coraz więcej firm zaczyna dostrzegać w dzieciach klientów, którzy mogliby im zapewnić niemałe zyski. Jako jeden z pierwszych dostrzegła to YouTube, uruchamiając specjalną wersję strony adresowaną do najmłodszych. Teraz na podobny krok zdecydował się również muzyczny serwis Spotify.

Popularna usługa uruchomiła właśnie nową aplikację Spotify Kids, stworzoną specjalnie dla najmłodszych słuchaczy. Aplikacja jest na razie w fazie beta testów. Jej dostępność ogranicza się więc tylko do mieszkańców Irlandii. Gdy jednak stanie się już w pełni dostępna, będzie można z niej korzystać w ramach planu rodzinnego.

W Spotify Kids nie znajdziemy reklam, co oczywiście nie powinno nikogo dziwić. Aplikację połączono bowiem z subskrypcją Spotify Premium. Oferta muzyczna rzecz jasna różni się od standardowej wersji usługi. Serwis skierowany jest do dzieci w wieku od 3 lat w górę, oferując im odpowiednio dobrane utwory. Są to licencjonowane piosenki pochodzące od Nickelodeon, Disney, Discovery Kids i Universal Pictures. Znajdziemy tam więc utwory pochodzące z popularnych kreskówek, zaś playlisty nadzorują specjaliści.

Co ciekawe, rodzic będzie mógł dostosować serwis do wieku swego dziecka. W ustawieniach aplikacji może bowiem wybrać czy chce mieć muzykę dla młodszego, czy też nieco starszego dziecka. Wówczas oprócz repertuaru, zmieni się też wygląd samej aplikacji.

Póki co platforma nie zdradza kiedy aplikacja będzie dostępna w innych krajach.

Spotify Kids

Źródło

You may also like...