Spotify pozwoli użytkownikom zablokować nielubianych artystów

Spotify pracuje nad zupełnie nową funkcją, która pozwoli użytkownikom pozbyć się nielubianych artystów. Możliwa będzie całkowita blokada ich twórczości.

Każdy ma indywidualne preferencje dotyczące muzyki, a to oznacza, że jednych artystów darzymy sympatią, zaś innych nie możemy wręcz ścierpieć. W przypadku płyt z muzyką nie ma z tym problemu, gdyż kupujemy tylko albumy lubianych wykonawców. Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej w przypadku streamingowych serwisów muzycznych. Tam dostajemy bowiem muzykę, która niekoniecznie musi się nam podobać.

Problem ten zniknie niebawem w przypadku platformy Spotify, która pracuje nad blokadą nielubianych artystów. Poddawana obecnie testom opcja, umożliwi użytkownikom platformy, całkowite wyeliminowanie określonych wykonawców z oferty serwisu.

Gdy jakiś artysta zostanie przez użytkownika zablokowany, wówczas nie pojawi się na proponowanych playlistach, ale też na globalnych list przebojów. Nie będzie go również w naszej osobistej bibliotece utworów, w rozgłośniach radiowych itp. Nowa opcja dostępna jest w menu, jednak na razie ma do niej dostęp jedynie niewielka liczba użytkowników. Są to tylko osoby, które mogą testować betę aplikacji w wersji na iOS.

Należy dodać, że o funkcję blokowania artystów, użytkownicy serwisu proszą już od dawna. Firma do tej pory była jednak jej przeciwna, ale wygląda na to, że zmieniła zdanie. Nie wiadomo jednak kiedy będą z niej mogli korzystać wszyscy.

Spotify

Źródło: Thurrott.com

You may also like...