Sprzedaż Galaxy SIII wzrosła po premierze iPhona 5

Nowy iPhone sprzedaje się bardzo dobrze, ale jeszcze lepsze wyniki notuje Samsung Galaxy SIII. Co ciekawe, najbardziej wzrosły one po premierze nowego dziecka Apple.

Raporty analityków potwierdzają, że tuż po premierze kolejnego iPhone’a, Galaxy SIII zanotował cztery najlepsze tygodnie sprzedaży. Nie wiadomo czym jest to spowodowane, ale nawet sam Samsung był tym bardzo zaskoczony.Kevin Packingham, dyrektor wykonawczy amerykańskiego oddziału koncernu, w rozmowie z CNET powiedział: “Byłem zaszokowany liczbami! Pomyślałem sobie: “co się do diabła dzieje?“.

Wyjaśnienie tego fenomenu może być tylko jedno. Konsumenci po prostu zobaczyli jakim smartfonem jest iPhone 5 oraz, że nie oferuje żadnych rewolucyjnych zmian w stosunku do poprzednika i po prostu poszli kupić znacznie lepszego ich zdaniem Galaxy SIII.

Może to brzmieć dziwnie, ale najwyraźniej dominacja Apple na rynku smartfonów, nie jest już tak silna, jak jeszcze kilka lat temu i ludzie zaczynają zauważać, że Apple niekoniecznie oferuje im najlepszy sprzęt, szczególnie w obliczu problemów z obudowami porysowanymi już na etapie produkcji oraz map w ich nawigacji, prowadzących często donikąd.

Źródło: CNet.com

You may also like...