W Steam Link na iOS zabrakło kluczowej opcji

Mało brakowało, a użytkownicy sprzętu Apple mogli nie mieć dostępu do aplikacji Steam Link. Otrzymali ją wprawdzie, ale i tak nie mają powodu do radości, gdyż aplikacja nie pozwala im na kupowanie gier.

Kilka tygodni temu na Androida ukazała się beta długo oczekiwanej aplikacji Steam Link. Jest to narzędzie opracowane z myślą o graczach, umożliwiające streamowanie gier z peceta na urządzenie mobilne. Dzięki temu rozwiązaniu, posiadacz smartfona może bawić się ulubionymi tytułami bez konieczności siedzenia przed komputerem.

W tym samym czasie co na Androida, aplikacja miała też wyjść na iOS. Apple nie wyraziło jednak zgody i wyrzuciło program ze swego sklepu. Zrobił się spory szum, zaś na amerykański koncern zwaliła się fala krytyki ze strony niezadowolonych klientów. Firma ugięła się więc przed ich żądaniami i dopuściła aplikację do swego systemu. Okazuje się jednak, że jej funkcjonalność w porównaniu do wersji na Androida, została poważnie ograniczona. Aplikacja nie oferuje bowiem funkcji kupowania gier za jej pośrednictwem.

Nie wiadomo czy obie firmy dojdą w tej sprawie do porozumienia i opcja kupowania gier zostanie udostępniona. Na razie zapowiedziano rozmowy, ale trudno stwierdzić jak się zakończą.

Steam Link

Źródło: Toucharcade.com

You may also like...